• Prindi

e-PRIA kasutamise juhendamine 2017.a.

Maaelu Edendamise Sihtasutuse nõuandeteenistus pakub koostöös PRIA-ga kõigile ühtse pindala- ja loomatoetuse taotlejatele 16. juunini 2017. a  tasuta e-PRIA kasutamise juhendamist.

Alates mai algusest saavad kõik pindala- ja loomatoetuse taotlejad lisaks maakondlikule PRIA teenindusbüroole tasuta e-PRIA kasutamise juhendamist ka maakondlikest nõuandekeskustest ja konsulentidelt. Konsulendid juhendavad kliente erinevate e-PRIA teenuste osas.

Juhendatakse
• kliendiks registreerimisel
• põldude ja niitude joonistamisel
• põllumassiivide uute piiride deklareerimisel ja piiride muutmisel
• pindalatoetuse taotluse täitmisel ja esitamisel

Teenuse sihtrühma kuuluvad põllumajandustootjad, põllumajandussaaduste töötlejad ja turustajad ning teised maapiirkonnas tegutsevad ettevõtjad ja isikud, kes soovivad taotleda PRIA vahendatavaid toetuseid. Soovitame kindlasti kõigil klientidel juba käesoleval aastal kasutada e-PRIA teenust, sest juba alates järgmisest aastast (2018) saab taotluseid esitada vaid e-PRIA vahendusel.

Soovitatav on nõustamisteenuse pakkuja poole pöörduda võimalikult varakult ja broneerida juhendamiseks aeg, kuna taotlusperioodil ei pruugi vabu aegu jaguda. Ühe taotleja arvestuslik nõustamise aeg on kuni kaks tundi.

Juhendamisele minnes tuleb kindlasti kaasa võtta ID-kaart ja teada selle paroole. e-PRIA kasutamiseks sobib ka Mobiil-ID.

Juhendamine on tasuta!

e-PRIA tugiteenust rahastatakse riigieelarvest. Tugiteenuse osutamist korraldab halduslepinguga Maaelu Edendamise Sihtasutuse nõuandeteenistus.
 

Vastavalt Maaeluministeeriumist saadud juhistele korraldab Maaelu Edendamise Sihtasutus 2017. aastal e-PRIA juhendamise teenuse pakkumist pindala- ja loomatoetuste taotlemise perioodil (2. mai kuni 16. juuni 2017).

Teenuse sihtrühma kuuluvad põllumajandustootjad, põllumajandussaaduste töötlejad ja turustajad ning teised maapiirkonnas tegutsevad ettevõtjad ja isikud, kes soovivad taotleda või kasutada PRIA pakutavaid teenuseid. Juhendamisteenus on suunatud vähese või puuduliku e-PRIA kasutamise kogemusega isikutele ning selle eesmärgiks on e-PRIA kaudu toetust taotlevate isikute arvu ning esitatavate andmete ja dokumentide osakaalu suurendamine arvestusega, et järgnevatel aastatel on võimalik PRIAle taotlusi esitada vaid e-PRIA vahendusel. Juhendamisteenus ei hõlma PRIAle taotluse esitamist juhendatava nimel ega sisalda nõustamisteenuse osutamist. Teenust osutatakse reeglina individuaalselt.

e-PRIA juhendamise teenust võivad pakkuda need kehtiva kutsetunnistusega konsulendid ja tunnustatud nõuandekeskuste või sihtasutuse kontaktpunktide töötajad, kellel on teenuse pakkumiseks piisavad oskused, teadmised ja kogemused ning kes osalesid enne teenuse osutamist MESi nõuandeteenistuse ja PRIA poolt korraldatud e-PRIA infopäeval.


Lisainfo:

Jane Lumiste
jane.lumiste@mes.ee
tel 5648 1953


Leho Verk
MES nõuandeteenistus
leho.verk@mes.ee
tel 502 9571