• Prindi

Huvitavat lugemist


Raamatu "Metsasõbra meelespea" eesmärk on pakkuda metsahoiu alaseid teadmisi inimestele, kes on seotud raietööde planeerimise ja läbiviimisega. Olgu see langetustraktori roolis istuv metsatööline, mootorsaagi käes hoidev talumetsamajandaja või hoopis enamiku ajast kontorilaua taga istuv erametsa omanik.

Trükis annab lühiülevaate erinevatest metsas elavatest liikidest ning nõu selle kohta, kuidas majandada metsa sel moel, et see metsaelanikele kõige sobivam oleks.

Rohkete illustratsioonidega raamatu eessõna on kirjutanud Eesti Maaülikooli metsaökoloogia professor Kalev Jõgiste, tekstide autoriteks on nii ülikoolides kui keskkonnaorganisatsioonides töötavad liigieksperdid. Raamatu koostas Eestimaa Looduse Fondi metsaekspert ja projektijuht Indrek Sell.

Valminud raamatu maht on 32 lehekülge, trükiarv 1000, väljaandjaks Eestimaa Looduse Fond. Soovi korral saab selle oma arvutisse laadida ka internetist*.

Raamat valmis projekti "ELFi ja teiste keskkonnaorganisatsioonide metsanduspoliitikaalase eestkoste­suutlikkuse tõstmine" raames, projekti rahastab Euroopa Majanduspiirkonna 2009-2014 toetuste Vabaühenduste Fond Avatud Eesti Fondi vahendusel. 

Maaleht, 07.05.2014 


*Raamatu "Metsasõbra meelespea" pdf-versioon on Eesti Looduse Fondi kodulehel, mis avaneb SIIN