• Prindi

Kulud

Eesti Linnukasvatajate Seltsi konsultandi prof. Harald Tiku andmetel on ülalloetletud kodulindude pidamine Eestis vaid üksikute entusiastide hobi. Tibusid on võimalik osta üksnes välismaalt või väheste allesjäänud linnukasvatajate käest, seega puuduvad ka usaldusväärsed statistilised andmed finantsarvutuste koostamiseks. Alljärgnevalt on ära toodud vaid tibude orienteeruvad hinnad ja põhiliste söötade maksumused.

Hanetibusid oleks võimalik sisse osta Ungarist, Poolast ja Saksamaalt.
Pärlkanasid on Eestis järele jäänud väga vähe, sellepärast puuduvad ka usaldusväärsed andmed tibude hinna kohta. Lähim riik, kust tibusid sisse osta saaks, on Venemaa.
Jaanalinnumunad maksavad orienteeruvalt 22-32 €/tk. Tibupoegade orienteeruvad hinnad on ühe päeva vanustel 96 €/tk ja 6 nädala vanustel 192 €/tk.
Faasanitibusid on võimalik osta Leedust, tibud maksavad 1–1,3 €/tk.
Esmatähtis oleks siiski pardipopulatsiooni taastamine, kuna see lind võib muneda aastaringselt ning on seega kõige suurema taastootmisvõimega. Parditibusid saab lisaks Eesti üksikutele pardikasvatajatele Prantsusmaalt, Inglismaalt, Taanist jne. Tibu orienteeruv hind on 1,3 €/tk.
Tibude söötade keskmine hind on 0,2 €/kg, munalindude söötade hinnad jäävad vahemikku 0,2–0,3 €/kg.