Avaldatud: 14. märts 2013Kategooriad: Uudised

Nõudmine kodumaise rohelise salati, tilli ja kurgi järele üha suureneb, samas viib maitserohelise või kartuli kasvatamine väiksemad aiandustalunikud hoopis kahjumisse.

Aedniku kevad algab juba esimeste soojemate päikesekiirtega − kes paneb seemned idanema aknalauale, kes täidab seemnekastidega terved päikesepoolsed toad. Väikeaedniku õhinat muserdab aga teadmine, et ta peab omakasvatatud mahedat köögivilja müüma tunduvalt alla omahinna. Samas lilletaimi ja lilli ostetakse üha ohtramalt ja laia joonega.

“Kui inimene ikka tahab üht ilusat amplit oma koduaeda, on ta nõus maksma ka kõrgemat hinda,” on lillekasvatajad lootusrikkad. Aga porgandeid ostes keerutatakse sente pikalt näpu vahel ja võetakse kauplusest odavamat.

“Mis muud, kui tuleb porgand ja kapsas visata jälle prügimäele või anda poolmuidu ära,” ohkavad köögiviljakasvatajad, kes praegu turul mullust kraami müüvad.

Aitab vanemate pension

“Varem kasvatasin mitu tuhat tomatitaime, nüüd müün kevadel vaevalt 500,” teatab aiandustalunik Tiina Teppo. Kogenud aednik tegutseb kunagises Taikse aiandis Türi vallas Mäekülas. 1990. aastatel erastas ta aiandi kasvuhoone, pinda on 1600 ruutmeetrit. Algul kasvatas ta seal roose, hiljem köögivilja ja lilletaimi.

“See on mu ainuke sissetulek. Ma peaks viie kuuga teenima nii palju, et ülejäänud seitse kuud vastu pidada, aga eelmisel aastal jäin kindlalt miinusesse,” räägib Teppo.
 

Loe edasi täispikka artiklit Maalehest

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/