Avaldatud: 14. juuni 2012Kategooriad: Uudised

Kas me sellist Euroopat tahtsime? Valagu Eesti põllumees piima maha või kogugu allkirju, ikka saab ta keskmisest eurooplasest üle kahe korra toetust vähem. Nüüdsetki allkirjade kogumist on Ivari Padari sõnul väga keeruline Euroopas kuuldavaks teha.

Keskmiselt saab Euroopa talunik toetust 269 eurot hektari kohta, Eesti samaväärne põllumees saab vaid 117 eurot. Et asi muutuks, võtsid viimase piirini viidud põllumehed kätte ja algatasid suure toetusallkirjade kogumise. Oma käe on alla visanud ka Euroopa Parlamendi liige, endine põllumajandusminister Ivari Padar.

"Head tulemust saadakse nii, kui asju aetakse käsikäes," ütleb Padar. Kui põllumehed ja poliitikud seljad kokku löövad, küll siis ka toetused suurenevad. "Näiteks minul on Euroopa Parlamendis saadud kõikide Eesti saadikute allkirjad ja kõikide Balti riikide saadikute allkirjad, kes on sotsiaaldemokraatide grupis," kiidab Padar, kuidas tema aktsioonile kaasa aitab. Täna lubab ta parlamendis sõna võtta ja sealgi allkirjade kogumisest rääkida.

Samas kardab Padar, et allkirjad võivad Euroopas suurema tähelepanuta jääda. "Erinevaid oma meele avaldamisi on siin omajagu palju ja selge, et eristuda oma ettevõtmisega siin niisama lihtne ei ole."

Riigikogu maaelukomisjoni esimehe Kalvi Kõva sõnul on kõikvõimalikel Euroopa põllumajanduskohtumistel kogu aeg räägitud, et otsetoetused peavad ühtlustuma. "Kui teaks täpselt, kuhu peaks vajutama ja mis tegevus kannaks 100% vilja, siis oleks väga lihtne," ütleb Kõva, miks seni ei ole erilist edu saavutatud. Nüüdki lubab Kõva, et kui läheb 25.-26. juunil Brüsselisse maaelukomisjoni liikmete kohtumisele, siis räägib ta taas otsetoetustest ja Eesti põllumeeste kogutud allkirjadest.

Eile andis toetusallkirja tavakodanikuna ka 77 riigikogulast.

Teet Teder, Õhtuleht (14.06.2012)

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/