Avaldatud: 20. aprill 2016Kategooriad: Uudised

Maaeluministeerium
PRESSITEADE
20.04.2016

Kruuse: põllumees saab liiga väikese osa kasumist

Põllumees saab liiga väikese osa toiduäris loodavast kasumist, ütles maaeluminister Urmas Kruuse täna Tartus toimuval rahvusvahelisel põllumajanduskonverentsil Agroforum Mare Balticum 2016.

„Toiduäris teenitakse endiselt, kuid põllumehel on sellest toidutööstuste ja jaekaubanduse kõrval üha raskem osa saada,“ ütles maaeluminister Urmas Kruuse ja lisas, et see on süvenev probleem, sest põllumees on väärtusahela haavatavaim osapool. „Näiteks tehakse ebamõistlikult madala hinnaga piima sooduskampaaniad jaekaubanduses lõppkokkuvõttes põllumehe raha eest. Ainus võimalus positsiooni muutmiseks on põllumeestel ühistuline tegevus, mis annab tugevama turujõu,“ rääkis Kruuse.

Ministri sõnul on olukorra muutmise võtmeks põllumeestele kuuluvate ühistuliste toidutööstuste rajamine, mis võimaldavad põllumehel oma toodangut enam väärindada ja seeläbi saada turult õiglasemat osa toote lõpphinnast. „Kuniks seda ei juhtu, jäävadki põllumehed toidutootmisahela kõige haavatavamaks lüliks. Oleme ka Eesti maaelu arengukavas eraldanud 15 miljonit eurot ühistulise piimatööstuse rajamiseks, et seda olukorda muuta,“ ütles Kruuse. „Kriisiajal on kõige mõistlikum sellised algatused ära teha, sest headel aegadel pole ühistuliseks tegevuseks taas huvi  ja järgmiseks kriisiks on riskid jälle maandamata.“

Tartus toimub täna rahvusvaheline põllumajanduskonverents Agroforum Mare Balticum, mis keskendub nutikatele ja innovatiivsetele lahendustele põllumajanduses.  Konverentsil osalevad 18 riigi delegatsioonid ja Euroopa Komisjoni, ÜRO Toidu- ja põllumajandusorganisatsiooni (FAO) ja Läänemeremaade nõukogu esindajad.

Konverentsi korraldavad Eesti Maaülikool, Maaeluministeerium, Eesti Põllumajandus-kaubanduskoda, Läänemeremaade nõukogu, Eesti Idapartnerluse Keskus ja Maaelu Edendamise SA koostöös Peterburi Agraarülikooliga.

Teate edastas:
Kristo Mäe
Maaeluministeerium
avalike suhete osakond
tel 5558 8166
press@agri.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/