Avaldatud: 6. mai 2013Kategooriad: Uudised

Aive Mõttus,
Maaleht, 05.05.2013

Uuel eelarveperioodil muutub keskkonnatoetuste pakett paindlikumaks.

Sarnaselt senisega peavad kõik taotlejad uuelgi toetusperioodil võtma keskkonnatoetuste taotlemisel viieaastase kohustuse. Esmalt tuleb täita nn tervikpaketi nõuded kogu ettevõtte või põllumaa kohta. Tegemist on suhteliselt lihtsalt täidetavate ja tavapärase tootmisega võrreldes olulisi kulusid mittepõhjustavate nõuetega.

"Seejärel saab iga taotleja valida endale 3-6 lisanõuet, mille täitmine võib tuua kaasa suuremaid kulusid või suurendada saamata jäänud tulu. Toetuse määr sõltub nõuete lõplikust loetelust: mida rohkem kohustusi põllumees keskkonna hoidmiseks võtab, seda suuremat toetust ta saab," selgitab põllumajandusministeeriumi keskkonnabüroo juhataja Katrin Rannik.

Kaks uut toetuseliiki

2014. aastast rakendub kaks uut keskkonnatoetuse liiki: piirkondlik mullakaitsetoetus ja keskkonnasõbraliku aianduse toetus.

Mullakaitsetoetus aitab muuta või hoida erodeeritud muldadega ja turvasmuldadega aladel põllukultuuride all olevat maad rohumaa või viljapuu- ja marjaaiana ning neutraliseerida happeliste muldadega põlde. Toetust saavad taotleda põllumehed, kelle maadest vähemalt 50% on just selliste muldadega.

Loe edasi täispikka artiklit Maalehest

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/