Avaldatud: 21. veebruar 2019Kategooriad: Uudised

Maaeluministeerium
PRESSITEADE
20.02.2019

 Maaeluminister andis üle 36 ministeeriumi teenetemärki

 Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Maaeluminister tänas aktusel kõiki neid, kes igapäevaselt maaelu edendamisega tegelevad. „Tänan südamest põllumajanduse, toidutootmise ja maaelu valdkonna edasiviijad – teie tegutsemistahe ja panus maaelu arengusse on hindamatu tähtsusega,“ ütles maaeluminister Tarmo Tamm. „Maatarkus, töökus, nõudlikkus ja usk paremasse homsesse on meil aidanud jõuda siia, kus täna oleme. Usun, et needsamad omadused viivad meid ka edasi.“

Maaeluministeeriumi teenetemärgid antakse üle kahes kategoorias: kuldne ja hõbedane. Kuldne teenetemärk antakse silmapaistvate teenete eest ministeeriumi valitsemisala valdkonna arendamisel. Hõbedane teenetemärk antakse tulemusrikka koostöö eest ministeeriumiga või eduka tegutsemise eest ministeeriumis, valitsemisala valitsusasutuses või hallatavas riigiasutuses või ministeeriumi valitsemisala valdkonnas. Tänavu anti üle kolm kuldmärki ja kolmkümmend kolm hõbemärki.

Kuldsed teenetemärgid

Alar Karis. Eesti Rahva Muuseumi direktor, kes aastatel 2003  ̶ 2007 oli Eesti Maaülikooli rektor. Ta on andnud suure panuse Eesti Maaülikooli arengusse.

Ilmar Tupits
. Eesti maaelu edendaja, kes on töötanud Põllumajandusministeeriumi kantslerina, Jõgeva maaparandusbüroo juhatajana ja Põllumajandusameti Jõgeva keskuse juhatajana. Praegu töötab Eesti Taimekaitse Instituudis haldusosakonna juhatajana.

Tanel-Taavi Bulitko. Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu juhatuse esimees, kes on teinud pikaajalist tööd tõuaretuse arendajana.

Hõbedased teenetemärgid

Agu Hollo. Aktiivne mahetoodangu propageerija, kes Haanja taluseltsiga koostöös on avanud tegutseva maheveski. Ta on 30 aastat kuulunud Võrumaa Taluliidu liikmeskonda. Hartsmäe talu peremees.

Agu Kötsi. MTÜ Harju Taluliit juhatuse liige, kes on kuulunud 30 aastat selle erinevatesse juhtorganitesse.

Antu Rohtla. Eesti põllumajandusteadlane ja mesinik.

Arvi Raie. Peaspetsialist Veterinaar- ja Toiduameti Harjumaa keskuses. Ta on loomaarst, kelle tööks ja südameasjaks on ka Eesti mesindussektori arendamine.

Einar Pärnpuu. Maaelu edendaja Läänemaal, kes on ühistegevuse üheks eestvedajaks viies maaparandusühistus, Läänemaa metsaühistus, Kullamaa Jahi- ja Kalameeste Seltsis ning kohalikus külaliikumises. Ta juhib Kullamaal juba 21 aastat tegutsenud Reinu-Einari OÜ-d.

Eva Pihelgas. Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti eelarve- ja analüüsiosakonna juhataja asetäitja. Ta on väga pühendunud ja tulemustele orienteeritud töötaja.

Eve Ader. Aastatel 2006–2016 Maaeluministeeriumi taimetervise osakonna peaspetsialist. Ta on teinud hindamatu töö mahepõllumajanduse riikliku kontrollsüsteemi rajamisel ja arendamisel.

Heidi Kollo. Pühendunud ja täpne Põllumajandusuuringute Keskuse kvaliteedijuht. Ta on olnud ka Põllumajandusuuringute Keskuse akrediteerimise peaspetsialist, seemnekontrolli labori juhataja kohusetäitja ning tehnoloog.

Hille Korsen. Põllumajandusuuringute Keskuse seemnekontrolli laboratooriumi peaspetsialist alates 1991. aastast.

Hindrek Older. Professor ja põllumajandusdoktor, kes on Older Seeds OÜ juhatuse liige. Tema põhitöö on olnud rohumaateaduse arendamine optimaalse söödabaasi tagamiseks. Teadlasena on ta pidanud oluliseks rohumaakatsete tegemist.

Janika Salev. Ta on töötanud Maaeluministeeriumis 26 aastat ja on praegu välissuhete osakonna nõunik.

Käde Kalamees. Eesti Maakarja Kasvatajate Seltsi tegevjuht ja tõuraamatupidaja, kes on 1995. aastast edukalt juhtinud Eesti maatõugu veise aretus- ja säilitustööd.

Laine Jaansalu. Tugiteenuste peaspetsialist Veterinaar- ja Toiduameti Harjumaa keskuses, kus ta on tänavuseks töötanud 25 aastat.

Lea Narits. Eesti Taimekasvatuse Instituudi teadur, kes töötanud üle 25 aasta sordiaretaja ja teadustöötajana. Tema töö põhisisuks on kaunviljade ja õlikultuuride sordiaretus ning agrotehnikateemalised teadusuuringud.

Liidia Häkkinen. Veterinaar- ja Toidulaboratooriumis bakterioloog, peaspetsialist ja 2009. aastast bakterioloogia-patoloogia osakonna juhataja.

Maie Kukk. Rajas Poaka külla Kirna talli ning on treener ja hobusekasvataja.

Maie Kukk. Ta on töökas ja kohusetundlik sihtasutuse Eesti Maaelumuuseumid finantsjuht, kes asus Eesti Põllumajandusmuuseumisse tööle 2006. aastal.

Marika Parv. Võrumaa Talupidajate Liidu tegevjuht, Maaelu Edendamise Sihtasutuse konsulent ja talupidaja. Ta on aktiivne kogukonna arendaja ning hoiab kohalikke traditsioone.

Meelis Viht. Ta on Maaeluministeeriumis töötanud 14 aastat ja on praegu ametilt infotehnoloogia osakonna infrastruktuuri büroo peaspetsialist.

Merike Toome. Põllumajandusuuringute Keskuse jääkide ja saasteainete labori peaspetsialist, kellel on oluline roll labori loomisel ja kujunemisel.

Merit Mikk. Ökoloogiliste Tehnoloogiate Keskuse tegevjuht ja Mahepõllumajanduse Koostöökogu juhatuse liige. Ta on edendanud mahepõllumajanduse valdkonda üle 20 aasta.

Mirja-Mai Urve. Järvamaa Kutsehariduskeskuse kutseõpetaja, kes on põllumajanduse valdkonnas loomakasvatusega seotud aineid õpetanud alates 1980. aastast.

Olle Horm. Atria Eesti AS tegevdirektor ja juhatuse liige, kelle elutöö on olnud Eesti maaelu edendamine. Samuti on ta Eesti lihatööstuse pikaajaline eestvedaja.

Peeter Leppik. OÜ Välja Talu peremees, kes kuulub ka MTÜ Eesti Kartul juhatusse ja võtab aktiivselt osa projektide teostamisest.

Priit Koppel. Eesti Loomaarstide Ühingu president, Eesti Väikeloomaarstide Seltsi juhatuse liige ning Veterinaar- ja Toiduameti hea koostööpartner veterinaaria valdkonna arendajana.

Sigmar Suu Ta on töötanud 6 aastat Maaeluministeeriumis ja on praegu taimetervise osakonna juhataja.

Tarmo Terav. AS-i Vireen juhataja, kelle juhtimisel on tagatud tehase igapäevane majanduslik efektiivsus ja kvaliteetne teenus.

Theo Aasa. Põllumajandusameti Järva-Rapla keskuse peaspetsialist maaparanduse valdkonnas. Ta on pikaajalise kogemusega ja juhendab aktiivselt ka nooremaid kolleege.

Urve Steinfeld. Ta töötas kokku 33 aastat Maaeluministeeriumi haldusosakonna asjaajamis- ja teenindusbüroo vanemspetsialistina.

Valdur Noormägi. Ta on olnud Eesti Kalaliidu juhataja alates 1998. aastast. Ta on kaasa aidanud Eesti kalanduse arendamisele ja kalanduspoliitika kujundamisele.

Veeve Kaasik. Maaelu Edendamise Sihtasutuse nõuandeteenistuse 20-aastase kogemusega konsulent taimekasvatuse, nõuetele vastavuse ja toetuste taotlemise valdkonnas.

Vello Vilu. Järvamaa Kutsehariduskeskuse kutseõpetaja, kes on põllumajanduse valdkonnas mehhaniseerimise aineid õpetanud alates 2004. aastast.

Ülle Madissoo. Tallinna Veterinaar- ja Toidulaboratooriumi juhataja asetäitja, kes on andnud suure panuse laboratooriumi toidu keemiliste analüüside läbiviimisesse ning labori kvaliteedijuhtimissüsteemi arendamisesse.

 

Parimad karjakasvatajad

Aktusel kuulutas Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) välja ka parima piimakarjakasvataja ja lihaveisekarjakasvataja. 2018. aasta parim piimakarjakasvataja on Siim Riisenberg Kehtna Mõis OÜ-st ning parimad lihaveisekarjakasvatajad on Vilsi Anguse aretusfarmi eestvedajad Tiina ja Ivo Tomson.

 

Fotod ministeeriumi teenetemärkide saajatest pannakse üles Maaeluministeeriumi kodulehele.

 

 

Teate edastas
Triin Heinaste
nõunik
avalike suhete osakond
Maaeluministeerium
____________________________
triin.heinaste@agri.ee
625 6108
Lai tn 39 // Lai tn 41 / 15056 Tallinn / www.agri.ee

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/