Avaldatud: 5. aprill 2017Kategooriad: Uudised

Maaeluministeerium
PRESSITEADE
05.04.2017

Maaeluminister Tamm: Ühistuline tegevus jätab tulu tootjale ja säilitab elukeskkonda maal

Maaeluminister Tarmo Tamm ütles täna Vastse-Kuustes Ühistu Eesti Lihatööstuse kompleksi avamisel, et põllumajandusettevõtja edukus peitub suutlikkuses ühistulist tegevust arendades anda oma toodangule võimalikult kõrge lisandväärtus.

„Praegune valitsus on täiendavate toetusvõimaluste loomisega andnud Eesti põllumeestele konkurentsivõimelisema tegevuskeskkonna, kuid tarneahelas on madala hinnaga tooraine tootjatel teenimisvõimalused võrreldes töötleva tööstuse ja jaemüüjaga jätkuvalt ahtamad. Ühistu Eesti Lihatööstuse sektoripõhine jõudude ühendamine on heaks näiteks, kuidas sealihatootjad saavad ise lihatööstust avades oma positsiooni oluliselt parandada,“ ütles maaeluminister Tamm.

Tamm märkis, et enne II maailmasõda olid Eesti peekon ja või väljaspool riigi piire laialt tuntud. Toonane edu tuli ettevõtjatele tugevust andva ühistegevuse kaudu, tooteid väärindades ja sellega kauba väärtust tõstes. „Sea Aafrika katkust kahjustatud Eesti seakasvatusele annab ühistuline lihatöötlemine juurde hoogu madalseisust väljumises,“ röhutas Tamm.

Tamm lisas, et vähemtähtis pole ka Vastse-Kuuste lihatööstuse näitel maamajanduse mitmekesistamine ja töökohtade loomine, mis aitab maal säilitada elukeskkonda.

Mullu suvel ostis Eesti seakasvatajatele kuuluv Eesti Lihatööstuse Ühistu Atria Eestilt Vastse-Kuuste Lihatööstuse. Ostutehingut finantseeris osaliselt Maaelu Edendamise Sihtasutus.

Teate edastas:
Urmas Glase
Maaeluministeerium
Avalike suhete osakond
Tel. 5010 409
press@agri.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/