Avaldatud: 7. november 2016Kategooriad: Uudised

Pressiteade
07. november 2016, Viljandi

Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) annab 11. novembril Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja (EPKK) lõikuspeol üle aunimetused 2016. aasta parimale maamajanduseriala õpetajale ja õpilasele ning parimale taimekasvatajale.

MESi moodustatud komisjon valis parimaks maamajanduseriala õpetajaks Luua Metsanduskooli metsamajanduse- , harvesteri- ja forvarderioperaatori eriala õpetaja Erle Tüüri ning parimaks maamajanduseriala õpilaseks Räpina Aianduskooli aedniku teise kursuse õpilase Reta Poolaku. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda autasustab eripreemiaga Kehtna Kutsehariduskeskuse õpetajat Ain Klandorfi liikurmasina tehniku eriala arendamise eest.

„Tänavune parim maamajanduseriala õpetaja Erle Tüür on mitmekülgne õpetaja, kes on oma õpilasi juhendades saavutanud häid tulemusi ka rahvusvahelistel kutsevõistlustel, aidates sellega tutvustada meie metsandusõpet ka väljaspool Eestit. Parim maamajanduseriala õpilane Reta Poolak on sihikindel noor, kes kasutab aianduses õpitut juba praegu selleks, et seatud eesmärgid tulevikus saavutada,“ ütles MESi juhatuse liige Andres Vinni.

11.novembril antakse üle ka parima taimekasvataja aunimetus, mille sel aastal pälvis Ivo Eenpalu.

„Ivo Eenpalu põllud olid vaatamata keerulisele aastale väga heas korras. Tema viljade saagikused ja majandustulemused olid omavahel tasakaalus, mis näitab, et tehtud otsused on olnud õiged,“ põhjendas MESi juhatuse esimees Raul Rosenberg valikut ning lisas, et kuigi Ivo Eenpalu on kümne aastaga oma ettevõtmises juba mõndagi saavutanud, lubab kohapeal nähtu ja kuuldu eeldada häid tulemusi ka edaspidi.

Tunnustamine toimub reedel 11. novembril Tallinnas Lillepaviljonis EPKK lõikuspeol. Parima maamajanduseriala õpetaja aunimetusega kaasneb skulptuur „Õpetaja Laur“ ning parima taimekasvataja aunimetusega skulptuur „Kalevipoeg viljavihuga“. Skulptuuride autor on Tauno Kangro.

Pressiteate edastas:
Eva Patune
Arendus-projektijuht
Maaelu Edendamise Sihtasutus
Oru 21
71003 Viljandi
tel  7313 652
e-post  eva.patune@mes.ee
www.mes.ee

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/