Avaldatud: 25. november 2016Kategooriad: Uudised

Maaeluministeerium
PRESSITEADE
25.11.2016

Repinski: Peame kiiresti peatama piimakarjade vähenemise

Maaeluminister Martin Repinski ütles täna toimuval konverentsil „Piimafoorum 2016“, et riik peab aitama kiiresti peatada Eesti piimakarjade vähenemise. Kriisiabitoetus põllumajandussektorile makstakse välja juba 2017. aasta alguses.

„Eestis on põllumajandussektori toetused olnud Euroopa Liidu keskmisest madalamad, see on pannud ka piimakarjakasvatajad keerulisse olukorda,“ ütles maaeluminister Martin Repinski täna Maaeluministeeriumis toimuval konverentsil „Piimafoorum 2016“.

Minister rõhutas oma kõnes, et Eesti peab suutma ära kasutada oma piimakarjakasvatuse potentsiaali. „Kuna suudame toota piima rohkem, kui ise vajame, siis tulevikku vaadates on kõige tähtsam saada toimima eksporditurud,“ ütles Repinski.

Võtmeks on piimatoodangu eksport, mis tuleb kiiresti toimima saada. „Eksport on minu ametiaja prioriteet. Tuleb luua põllumajandussaaduste eksporti koordineeriv agentuur, kes aitaks tootjatel leida parimad tooted ja turud, millega edasi minna,“ selgitas Repinski.

Ministri sõnul tuleb ekspordi tarvis hoida tootmispotentsiaali ja peatada karjade vähenemine. „Juba täna hommikul vaatasime põllumajandussektori esindusorganisatsioonidega üle kriisiabi jaotamise ja prioriteedid, sest novembri lõpuks tuleb Euroopa Komisjonile otsused teada anda,“ ütles Repinski. „2017. aasta alguses makstakse välja 16 miljonit eurot kriisiabi, samuti taastame järgmisest aastast alates üleminekutoetused summas 19,9 miljonit eurot.“

Täna, 25. novembril toimub Tallinnas Maaeluministeeriumi suures saalis Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja korraldatav „Piimafoorum 2016“ teemal “Ületootmine kui ekspordi taimelava”. 

Teate edastas:
Kristo Mäe
Maaeluministeerium
avalike suhete osakond
tel 5558 8166
press@agri.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/