Avaldatud: 26. september 2017Kategooriad: Uudised

Maaeluministeerium
PRESSITEADE
26.09.2017

 

Tamm: riikidevaheline koostöö aitab kaasa fiproniiliga seotud küsimuste lahendamisele

 

Maaeluminister Tarmo Tamm osales täna, 26. septembril toimuval Euroopa Liidu toiduohutuse eest vastutavate ministrite kohtumisel Brüsselis. Kohtumise peateema oli munade ja munatoodete saastumine fiproniiliga.

 

„Kuna teema on niivõrd oluline, arutasime fiproniili küsimust juba 5. septembril põllumajandus- ja kalandusministrite mitteametlikul kohtumisel Tallinnas,“ ütles maaeluminister Tamm. „Usun, et vaid sisukad avatud arutelud ning riikidevaheline infovahetuse tõhustamine viivad meid probleemide lahendamisele lähemale.“

 

Euroopa Komisjoni tervishoiu ja toiduohutuse volinik Vytenis Andriukaitis kutsus Brüsselisse fiproniilile keskenduvale konverentsile kõikide Euroopa Liidu liikmesriikide põllumajandusministrid. Kohtumise eesmärk oli arutleda fiproniiliga saastunud munade ja munatoodete juhtumi üle ning õppida tehtud vigadest, et tulevikus sarnaseid olukordi tulemuslikumalt lahendada.

 

„Et taastada tarbijate usaldus toiduohutuse süsteemi tõhusa toimimise vastu, on vajalik koostöö nii poliitilisel tasemel kui ka praktilises elus,“ lisas Tamm, tänades Euroopa Komisjoni ja liikmesriike viljakate arutelude eest. „Riikidevahelised arutelud aitavad kaasa probleemi ühisele lahendamisele.“

   

Kohtumisel arutleti selle üle, millised tegevused aitaksid sarnaste juhtumitega paremini hakkama saada nii Euroopa Liidu kui ka liikmesriikide tasemel. Tõdeti, et oluline on jätkuv riikidevaheline infovahetus, samuti praktiliste näpunäidete jagamine poliitilisel tasandil. Ühtlasi tutvustati toidu- ja söödaalase kiirhoiatussüsteemi (RASFF) ning haldusabi ja -koostöö süsteemi (AAC) toimimist.

 

Toiduohutuse ja toidu järelvalvesüsteemide teemad puudutavad kogu elanikkonda; seetõttu plaanitakse jätkata üheskoos järelduste tegemist ning infovoolu tõhustamist. Läbi räägiti fiproniili juhtumi õppetunnid ning tehti ettepanekuid strateegia ja  süsteemsete tegevuste kohta, mis edaspidi sarnaste olukordade esinemist vähendaksid ja nendega tegelemist tõhustaksid. Kohtumisejärgsed tulemused võetakse arutluse alla järgmisel põllumajandusnõukogu kohtumisel 9.–10. oktoobril.

 

Lepiti ka kokku, et teema tuleb arutlusele Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames Brüsselis 26. oktoobril toimuval konverentsil, mille peateema on IT-lahendused toidu ja taimetervise järelvalves.

 

Teate edastas:

Angelika Lebedev
Maaeluministeerium
Avalike suhete osakond
Tel 625 6255

press@agri.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/