ÜhendPiP – MAK 2014-2020 teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas, riigihange nr 222076

Programmi 8 valdkonna elluviimiseks moodustatakse kuus (6) valdkonna nõukogu:
1) taimekasvatus; 2) loomakasvatus; 3) mahemajandus; 4) aiandus; 5) toit ja toiduohutus; 6) ühistegevus.

Horisontaalsete ja teabesalvega seonduvate tegevuste vajadused arutatakse läbi programmi juhtkogus. Põllumajanduspoliitika tegevuste vajadused esitavad PRIA ning Maaeluministeerium ja nõukogu eraldi ei moodustata.

Programmi juhtkogu (kinnitamisel)

  • Andre Veskioja, Eesti Taimekasvatuse Instituut
  • Aret Vooremäe, Eesti Maaülikool
  • Kaja Piirfeldt, Eesti Noortalunikud
  • Katrin Reili, Põllumajandus- ja Toiduamet
  • Kerli Ats, Eestimaa Talupidajate Keskliit
  • Leho Verk, Maaelu Edendamise Sihtasutus
  • Olav Kreen, Põllumeeste ühistu KEVILI
  • Olavy Sülla, Eestimaa Talupidajate Keskliit
  • Merit Mikk, Mahepõllumajanduse Koostöökogu
  • Pille Koorberg, Põllumajandusuuringute Keskus
  • Raimond Strastin, Aiandusliit (kinnitamisel)
  • Roomet Sõrmus, Eesti Põllumajandus- Kaubanduskoda
  • Sirje Potisepp, Eesti Toiduainetööstuse Liit
  • Tanel Bulitko (Jane Mättik), Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu
  • Maaeluministeerium (2) – esitab peatselt

Aianduse nõukogu (kinnitamisel)

  • Helen Kaskema, Kindel Käsi
  • Indrek Teder, Baltic Agro
  • Ingrid Bender, Eesti Taimekasvatuse Instituut
  • Janek Lass, Koorti Köögiviljad
  • Jüri Laur, Eestimaa Talupidajate Keskliit
  • Kadri Karp, Eesti Maaülikool
  • Lauri Kasvand, Halika Õunatalu
  • Margus Vahtramäe, Kanepi Aiand
  • Marika Arula, Põllumajandus- ja Toiduamet
  • Roomet Sõrmus, EPKK
  • Triin Luksepp, konsulent
  • MEM – esitab peatselt

Mahemajanduse nõukogu (kinnitamisel)

  • Airi Külvet, Puutsa talu, Liivimaa Lihaveis
  • Airi Vetemaa, Eesti Mahepõllumajanduse SA
  • Ander Konks, Peri mahemõis, Maheklaster
  • Elen Peetsmann, Eesti Maaülikool
  • Ell Sellis, Väike-Hauka talu, Eesti Lamba- ja Kitsekasvatajate Liit
  • Indrek Šeiko, Mahetootjate nõu- ja Jõukoda, ETKL
  • Jaan Kiider, Riido Ökotalu
  • Karin Zereen, Põllumajandus- ja Toiduamet
  • Karli Sepp (Priit Penu), Põllumajandusuuringute Keskus
  • Krista Kanniste, OÜ Wilawander
  • Lauri Bobrovski, Sirloin, Äntu Mõis
  • Lilia Kulli, konsulent
  • Merit Mikk, Mahepõllumajanduse Koostöökogu
  • Roomet Sõrmus, EPKK
  • Tauno Tattar, Tammistu Agro, TÜ WiruWili
  • MEM – esitab peaselt

Taimekasvatuse nõukogu (kinnitamisel)

  • Airi Külvet, Puutsa talu
  • Andrus Rahnu, Põllumajandusuuringute Keskus
  • Arnold Pastak, Olustvere TMK
  • Eva Tuusis, konsulent, Sänna Põllumees
  • Kaisa Pajusalu, Eesti Taimekasvatuse Instituut
  • Kalle Hamburg, ETKL
  • Karl Aru, Kruusi POÜ, Noortalunikud, Järvamaa KHK
  • Madis Ajaots, Rannu Seeme
  • Meelis Värnik, Põllumeeste ühistu KEVILI
  • Mikk Tagel, Seemneliit
  • Riina Pärtel, Põllumajandus- ja Toiduamet,
  • Roomet Sõrmus, EPKK
  • Toomas Tõrra, Eesti Maaülikool
  • MEM – esitab peatselt

Loomakasvatuse nõukogu (täiendamisel, kinnitamata)

  • Anneli Härmson, Põllumajandus- ja Toiduamet
  • Jane Mättik, Eesti Lihaveisekasvatajate Selts
  • Karoliina Post, ETKL
  • Marika Oeselg, Olustvere TMK
  • Peeter Vahtramäe, Linnukasvatajate Selts
  • Tanel Bulitko, Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu
  • Vallo Seera, Eesti Lamba- ja Kitsekasvatajate Liit
  • Marko Kass, Eesti Maaülikool
  • Roomet Sõrmus, EPKK

Toidu ja toiduohutuse nõukogu (täiendamisel, kinnitamata)

  • Ann-Mari Polikarpus, ETKL
  • Edgar Lepman, Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool
  • Kairi Ramjalg, Põllumajandus- ja Toiduamet

Ühistegevuse nõukogu (täiendamisel, kinnitamata)

  • Jaak Läänemets, Põllumeeste Ühistu KEVILI
  • Kalle Hamburg, Eestimaa Talupidajate Keskliit
  • Tanel Bulitko, Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu
  • Ulvi Ingver, Põllumajandus- ja Toiduamet
  • ….