Avaldatud: 3. märts 2022Kategooriad: Uudised

Infopäev toimub veebis Zoomi vahendusel. Registreerimine kuni eelneva päeva kella 17.00. Sisenemise link saadetakse vahetult enne infopäeva algust meilile.

Registreerimine SIIN

Ajakava:
10.00-11.30 ettekanne
11.30-11.45 paus
11.45-13.15 ettekanne

Lektorid Lilia Kulli ja Triin Luksepp

Infopäeva eesmärgid on: 1.selgitada toetuste nõudeid elluviimisel otse – ja investeeringutoetuste osas. 2. Tutvustada uue programmperioodi toetusmeetmeid. Suurenenud on toetuste tagasinõuded ja vähendamised erinevate toetusnõuete rikkumise eest. Infopäeva eesmärk on selgitada taotlejatele otse – ja investeeringutoetuste osas toetusnõudeid selliselt, et tegevused on ellu viidud nõuete kohaselt ning maandada toetuste tagasinõude riske. Selles valdkonnas on jätkuvalt väga palju ebaselgusi ning tõlgendamise puudusi ning lihtsate vigade vastu eksides on arvestatavad rahalised kaod. Otsetoetuste osas on teemadeks kõige enam probleeme valmistavate teemade lahti selgitamine, kontrollipõhimõtete selgitamine, nõuete täitmine, et kohapealses kontrollis olla nõuetele vastav. Investeeringutoetuste elluviimisel räägime hinnapakkumiste võtmise põhimõtetest, hinnapakkujate valikust, investeeringu sisulisest elluviimisest, investeeringutega seonduvast finantsplaneerimisest ja enam levinud probleemidest investeeringutoetuste tingimuste täitmisel päris eluliselt. Soovime käsitleda kummagi alateema osas põhiprobleeme just kontrollimise tasandilt ning praktiliste näidete baasil probleemid välja tuua, lahendused välja tuua selliselt, et toetuse taotlemisega seotud riskid on igakülgselt maandatud. Fookus on tegevuste ettevalmistamisel, eesmärgiga esitada algne toetustaotlus korrektselt ja läbimõeldult sh finantsplaneerimise alaselt, et taotlejal oleks arusaam ka ettevõtte finantsvõimekusest investeeringute elluviimisel.  Rakenduvad uue programmperioodi toetusmeetmed. Vajalik on taotlejate informeerimine uue perioodi toetusmeetmetest, toetamise tingimustest ja nõuetest. Tutvustame toetusmeetmete määruseid ja informeerima laiemast taustast toetusmeetmete kujundamisel seonduvalt roheleppest ja digipöördest.

Infopäev on osavõtjatele tasuta.

Korraldaja Maaelu Edendamise Sihtasutus

Infopäev toimub MAK 2014-2020 “Teadmussiirde ja teavituse toetuse maakondliku ulatusega tegevuste” meetme raames, tegevust toetab Euroopa Liit

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/