Avaldatud: 25. oktoober 2012Kategooriad: Uudised

“Konkurentsis püsimiseks peame kasutama rohkem automaatikat ja võimalikult vähe tööjõudu,” räägib OÜ Kõpsta Seafarmi juhataja Einar Jakobi, kes saadab aastas lihatööstustesse üle 10000 sea.

Einar Jakobi on Lääne-Virumaa põllumajanduses tegutsenud üle kümne aasta. Õppinud on ta EPAs piimatehnoloogia inseneriks ja töötas algul Rakvere Piimakombinaadis. Kui inglasest ärimees Nevil Hewitt ostis Rakvere piimatööstuse ning lüpsifarmid ja seafarmi, pakuti uues juhatuses tööd ka Jakobile. Nüüdseks on piimatööstus müüdud Maagile, aga farmimajandus jäänud inglasele.

“Mulle pakuti tööd farmide juhatustes, sest võõramaalasel on raske Eestis majandada. Nii hakkasin juhtima ka seafarmi ja nüüd ongi see jäänud põhitegevuseks,” räägib Einar Jakobi. Lisaks juhib ta Hewitti pojale Davidile kuuluvat Rahkla farmi, kus kasvatatakse lihaveiseid.

Hea keeleoskusega mees on aastaid olnud COPA-COGECA sealiha nõuandva komitee Eesti esindaja Brüsselis. See rahvusvaheline kogemus on andnud Jakobile indu ja julgust arendada seakasvatust Kõpsta farmis. Viru Lihaühistu juhatuse esimehena üritab ta seakasvatuse valdkonda ka laiemalt edendada.
 

Loe artiklit edasi Maalehest
 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/