Avaldatud: 16. juuli 2013Kategooriad: Uudised

Aive Mõttus 
Maaleht, 16.07.2013

Juuli algul jõuti kokkuleppele ELi põllumajanduspoliitikas tehtavates muudatustes, mis jõustuvad alates 2014. aastast. Need hõlmavad säästva põllumajanduse toetamist, rohkem abi algajatele põllumajandustootjatele ning rahaliste vahendite ühtlasemat jaotamist ELi liikmesriikide vahel.

ELi poliitika, mida tuntakse ühise põllumajanduspoliitikana, on loodud selleks, et põllumajandustootjatel oleks inimväärne elatustase ja eurooplased saaksid omale mõistliku hinna eest piisavalt süüa osta.

Poliitika toimib järgmiselt:

– põllumajandustootjate sissetulekute toetamine, tingimusel et nende toodang vastab toiduohutuse, keskkonnakaitse, loomade tervishoiu ja heaolu rangetele nõuetele. (See moodustab 70% ELi põllumajanduse toetamise eelarvest);

– turu stabiliseerimine, kui põllumajandust mõjutavad ebasoodsad tingimused, nagu halb ilm või haigus (ligikaudu 10% eelarvest);

– põllumajandusettevõtete moderniseerimine, et muuta need konkurentsivõimelisemaks (20% ELi toetusest põllumajandusele, millele lisanduvad riikidelt saadavad rahalised vahendid).

 
Loe edasi täispikka artiklit Maalehest

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/