Avaldatud: 9. mai 2013Kategooriad: Uudised

Eestimaine veebirakendus VitalFields aitab säästa põllu­pidajate aega, pakkudes põllupõhist ilmaennustust ja või­malust pidada veebis põlluraamatut.

2011. aasta lõpus loodud VitalFields annab igale põllule individuaalset ajaloolist ja ennustatavat ilmainformatsiooni, et selle abil taimehaiguste ohu suurust prognoosida.

Samuti võimaldab VitalFields kasutada internetis või nutitelefonis töötavat veebipõhist põlluraamatut, kusjuures andme­te täitmise ajal võib ise näiteks põllul olla.

Huvi suur ka väljaspool Eestit.

Põllumeeste ilmaportaali asuta­ja Martin Ranna sõnul on pool­teist aastat tagasi loodud rakenduse vahendamisest ja tutvus­tamisest peale Eesti firmade hu­vitatud ka teiste riikide põllu­majandusettevõtted. Seni on Vi­talFields kõige rohkem kasutust leidnud Suurbritannias ja Ida-Euroopa suurtes põllumajandusriikides, näiteks Venemaal ja Ukrainas. 
 
"Rahvusvahelise suunitluse tõttu ongi rakendusel ingliskeel­ne nimi, kuid sellega asi piirdub. Rakendus on veebis täielikult ka eestikeelne," täiendas Rand. Praegu on seal märgitud 1369 põldu, neist 976 asuvad Eestis.

Rakendus on välja töötatud koostöös Jõgeva Sordiaretuse Instituudi ja Eesti põllumajandusettevõtjatega. Lisainfot leiab aadressilt www.vitalfields.com.

Äripäev (Aiandus), 09.05.2013

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/