Avaldatud: 30. september 2013Kategooriad: Uudised

Eesti künnimeistrivõistlustel Olustveres võitis tavaatrade meistrite klassis Valgamaa künnimees Indrek Zilensk Raido Kunila ja Jorma Ungeri ees. 

Helme vallast pärit Indrek Zilensk on kündnud võistlustel alates 1996. aastat ühe ja sama traktoriga MTZ82, mis sai septembris tuntuks kui oksjonitraktor. Kolme nädala eest otsustas Valgamaa kutseõppekeskus traktori kui koolile ja teistele teadus- ja  haridusminiteeriumile alluvatele  asutustele mittevajaliku vara kirjalikul enampakkumisel maha müüa.

Asendustraktori leidmine OÜ Kesa Agros töötaval künnimehel Zilenskil oleks olnud keeruline ja võistlustel osalemine läinud küsimärgi alla.

Õnneks said Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli juhid viimasel hetkel teada, et oksjonil on tegemist on Helme Kutsekeskkooli kasvandiku Indrek Zilenski künnitraktoriga, ning suutsid mõjutada Valgamaa kutseõppekeskust traktori enampakkumisest loobuma.

MTZ 82 on üle antud Olustvere TMK-le ja neljakordne Eesti künnimeister saab seda edaspidi künnivõistlusteks harjutamisel ning võistlustel kasutada.

Kas Indrek Zilensk läheb ka sama traktoriga või mõne kaasaegsemaga järgimisel aastal Eesti künnikultuuri näitama maailmameistrivõistlustele Prantsusmaal, sõltub   nii künniseltsist kui teistest toetajatest. 

Heino Laiapea

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/