Avaldatud: 25. juuli 2013Kategooriad: Uudised

Jäneda on 1992. aastast alates juulikuu viimasel nädalavahetusel oodanud külla Eestimaa tublisid talupidajaid ja põllumehi, et enne eesootavat koristusaega veidi ühiselt hinge tõmmata ja vanade tuttavatega kohtuda. Oodatud on ka linnarahvas, et veeta mõnusalt kaks sündmusterohket suvepäeva.

Eeloleval nädalavahetusel, 27. ja 28. juulil leiavad aset arvult 22. talupäevad, kus Eestimaa talupidajate keskliit kuulutab avatseremoonial välja ka konkursside «Eesti parim talu 2013» ja «Parim talumetsamajandaja 2013» võitjad.

Korraldajad andsid teada, et talupäevade lahutamatuks osaks on kahtlemata kõnekoda, kus aastate jooksul on ägedaid sõnasõdu maha pidanud riigiametnikud ja põllumehed. Seekord on laupäeval maamajanduse infokeskuse suures saalis kell 14 algava kõnekoja teema uus maaelu arengukava aastateks 2014–2020 ja kuidas see aitab kaasa talude arengule Eestis.

Talupäevade peakorraldaja Enno Musta ütlust mööda on sel aastal talupäevalistele uudistada ka mobiilne tapamaja, mis on ette nähtud pakkuma tapamaja teenuseid piirkondades, kus puudub tapamaja või loomade transport on raskendatud.

Eelmisel aastal alustatut jätkab hobusekasvatajate selts: Laupäeval kell 14–17 tutvustavad nad Eestis kasvatatavaid hobusetõuge igal pool- ja täistunnil, erilise tähelepanu all on aga araabia tõugu hobune. Pühapäeval algavad esitlused kella 11st ja kestavad kella 15ni.

Kui üle on vaadatud uusim tehnika, tõuloomad, talutoodangu ja käsitöö müügiletid ning käsitöökeskus talli ülakorrusel, tasub aega võtta ja ka välilaval toimuvat jälgida. Kultuuriprogrammi täidavad seal Rakvere linnaorkester ja kõhutantsijad. Kel mõnus muusika tantsuhimu tekitab, saab varbad villi tantsida laupäevasel talupäevasimmanil Musta Täku Tallis ansambli Seelikukütid saatel.

Järva Teataja, 25.07.2013

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/