Avaldatud: 5. juuli 2017Kategooriad: Uudised

Tuntud Eesti künnimees, Rodnas OÜ juht, Kaspar Järvala saavutas VI Venemaa lahtistel künnivõistlustel maailmameistrist iirlase John Whealan‘i järel teise koha. Kolmandale kohale tuli Vene künnimees Andrei Šal.
 

Neljandat korda Venemaa künnivõistlustel osalenud Kaspar Järvala ütles, et tingimused olid kõigist eelmistest kordadest keerulisemad. "Vahetult enne võistluspäevi olid seal kõvad sajud, võistluste ajal nii hullusti ei sadanud, kuid muld oli lühidalt öeldes õudne kleepekas," selgitas kogenud künnivõistleja. "Lasid adra mulda ja 20 meetri pärast oli hõlmal 20 cm paksune kiht mulda ja see oli kinni nagu kitt. Puhastasid selle pahtlilabidaga ära, kuid ega sellest eriti abi polnud. Kohalikud Venemaa kündjad olid sellise põlluga natuke rohkem harjunud.“

Võistlustel künti Vene traktoritega Agromaš 85TK ja Kvernelandi kahekorpuseliste pöördatradega. Nii, et kõigil olid võrdsed tingimused. Eelvõistlustel künti neljas grupis ning seal saavutas Järvala seitsmenda tulemuse. Eelvõistluste põhjal oli esikümnes kaks iirlast, kuid korraldjad lubasid igast välisriigist finaal vaid ühe võistleja. Nii on olnud ka eelmistel aastatel. Võistluste arvestust peeti kahte moodi – üldarvestus ja arvestus Venemaa kündjate kohta.

„Rohkem välismaalasi seekord polnud. Baškiiri vabariigist oli viis kündjat, nendest kolm naistudengit. Üldjärjestuses oli kolmas Rjazani oblasti esindaja, III lahtiste Venemaa künnivõistluste võitja, EM ja MM kogemustega Andrei Šal. Udmurdi esindajale, kahekordsele Venemaa tšempionile Vadim Zaretskihile, arvestati seekord Venemaa künnimeeste arvestuses teine koht ning kolmandaks tuli Leningradi oblastist Aleksandr Derjugin,“ rääkis Järvala.

Huvitav on siinjuures märkida, et mõlemal Vene mehel on nüüd auhindadena kodus traktor Agromaš 85Tk ja Venemaa maastur. Tänavune võitja sai auhinnaks UAZ Pickup’i maasturi.

Ohtrasti jagati eriauhindu. Kõigil kuuel korral võistlustel osalenud ja eelvõistlusel parima punktisumma kogunud Ildar Išikajev kõrbes finaalis, talle anti aga "Võidutahte auhind". Noorima kündja auhinna sai Vladimir Zujev Tveri oblastist. Kolmest baškiiri künnineiust oli parim Alija Jakupova, temale omistati "Adrakuninganna nimetus".

Võistluste protokolli peakorraldaja Rosagroliising pole seni avaldanud. Seetõttu pole teada ka ametlikud tulemused.

MIS ON MIS

VI Venemaa lahtised künnivõistlused

– Toimusid 25. Juuni-1. Juuli 2017 Nizhegorodka külas, Ufa rajoonis, Baškortostanis Venemaal;
– Võisteldi Vene traktoritega Agromaš 85TK ja Kvernelandi kahekorpuseliste pöördatradega;
– Võistlustel osales 36 kündjat 30nest Venemaa piirkonnast. Lisaks 3 väliskündjat;
– Võistlusi on peetud alates aastast 2012.

Heino Laiapea
Kaspar Järvala künniklubi

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/