Avaldatud: 29. aprill 2013Kategooriad: Uudised

Lii Sammler,
Maaleht, 28.04.2013

Tänavu tunnevad põllumehed suurt huvi mullaharimisriistade vastu, kuna mullusel märjal sügisel jõuti künda vähe ja kevadel on põllu külviks ettevalmistusega rohkem tööd.

Kui künd või koristus on tööd, mida pole väga palju võimalusi erinevalt teha, siis mullaharimisega on lugu teisiti. Tehnoloogiaid ja võtteid on palju ning sellele vastavalt on palju ka mullaharimisriistu.

Äkkeid, libisteid, kobesteid, kultivaatoreid, randaale ja põim­agregaate oli palju vaadata ka Maamessil. Asjatundjate sõnul on neist enimmüüdud Lemkeni, Amazone’i ja Väderstadi tehnika.

Muidugi on ka selliseid mehi, kes külvavad seemne otse kamarasse, nagu Toomas Tobreluts Valgamaalt Pirmastu talust. “Meil on kaks suurt Cross-Sloti külvikut ja nendega paneme seemne otse põldu,” selgitab Tobreluts, kes kasutab juba aastaid otsekülvi tehnoloogiat.

Tänavused hitid on kultivaatorid

Enamik põllumehi nii radikaalsed pole ning teevad enne külvi ka kevadist mullaharimist. Selleks kasutatakse Eestis kõige rohkem nn põimagregaate, kus on eri tööorganeid – et ühe käiguga saaks võimalikult palju töid tehtud. Need seadmed sobivad nii küntud põllu tasandamiseks kui minimeeritud harimiseks.
 
Loe edasi täispikka artiklit Maalehest
 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/