Avaldatud: 23. oktoober 2012Kategooriad: Uudised

Osa põlde on vihm nii üle ujutanud, et kartulikasvatajad on meeleheite äärel.

"Praegu on koristatud umbes pool," rääkis mõned nädalad tagasi Harjumaal Kuusalu vallas Tatsu talus toimetav Hans-Hendrik Kirsila, kes pani mugulaid kevadel maha kolmele ja poolele hektarile.

Ilm lükkas kartuli mahapaneku plaanitust ligi nädala võrra hilisemaks ja liigniiskuse tõttu jäi osa ülesharitud maast üldse tühjaks. Ka kogu suve olid põllud märjad ning vihm kimbutab praegugi.

"Eriti hullud on olnud kaks viimast nädalat. Eelmisel nädalal (okt algul- toim) sai koristada ainult kahel päeval. Oleks vaja kolme kuiva päeva, et kombainiga uuesti põllule saaks. Paraku ei paista neid kusagilt," ohkab Hans-Hendrik Kirsila vihmapilvedest hallikirjut sügistaevast seirates.

Ka mujal Harjumaal ning Läänemaal ei jää mitmel kasvatajal muud üle, kui liigvees ujuvaid kartuleid taga nutta. Kui ideaalis peaks 15. septembriks, mil mahasadavate sademete hulk hakkab ületama aurustuva vee hulka, olema enamik kartulisaagist koristatud, siis tänavu oli oktoobri esimese nädala lõpuks üles suudetud võtta vaid veidi enam kui pool saagist.
 

Loe artiklit edasi Maalehest 

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/