Avaldatud: 17. juuli 2013Kategooriad: Uudised
Tänavu võistlevad meie künnimeistrid Raido Kunila ja Jüri Lai Kanadas Oldsis 19. ja 20. juulil peetavatel 60. kündmise maailmameistrivõistlustel.

Mehed sõitsid ära nädalavahetusel, kuid eelmisel kolmapäeval kohale jõudnud masinate juurde pääsesid alles eile, kuna laupäeval-pühapäeval oli masinate hoiuala suletud. Eesti meeste sõnul on masinate hoidmiseks ja remondiks väga head tingimused: neli suurt halli, mida köetakse ka võistlusperioodil.

Põldu aga esmaspäeval veel proovida ei saanud – hommikul oli nii kõva vihmasadu, et korraldajad otsustasid proovikündi mitte alustada.

Põllule saadi täna kell 7 kohaliku aja järgi, mis meil võrdub hilise pärastlõunaga, ent harjutuspõllud on veel väga märjad.

Calgary piirkonnas oli suve algul üleujutus, kuid õnneks Oldsi see ei jõudnud. Kohalikud Kanada farmerid arvavad, et tänavu saavad nad keskmisest suvirapsi ja odra saagist vaevalt poole ning suvinisust vaid viiendiku.

Nagu tavaliselt, on Eesti kündjaid toetamas ka fännklubi. 12-liikmeline fännide grupp osaleb ametlikus külastusprogrammis, mille käigus näidatakse kohalikku loodust, huviväärsusi ja farme.
 

Lii Sammler
Maaleht, 16.07.2013

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/