Avaldatud: 17. september 2013Kategooriad: Uudised

Lii Sammler
Maaleht, 16.09.2013

Natura toetuse populaarsuse tõus sunnib selle maksmist jätkama. Kuigi valitsus otsustas selleks 30 miljonit võtta eurotoetustest, sooviks põlluministeerium leida raha muudest allikatest.

Kui Natura toetust maksma hakati, oli huvi selle vastu leige. Aasta-aastalt on teadlikkus taotlejate hulgas tõusnud ning ühes sellega ka toetuse populaarsus.

“Kui 2007. aastal maksti Natura põllumaa toetusi 20 000 hektari kohta, siis 2012. aastaks oli toetusalune pindala suurenenud 23 000ni. Natura erametsatoetuse puhul on kasv olnud veelgi suurem – 23 000 hektarilt 54 000 hektarile,” selgitab põllumajandusministeeriumi asekantsler Illar Lemetti.

Natura 2000 on üleeuroopaline kaitsevõrgustik, mille eesmärk on tagada ohustatud taime- ja loomaliikide ning elupaikade hea seisund. Seal on majandustegevus osaliselt piiratud. Majandamiskeelu tõttu saamata jäävaid tulusid kompenseeritaks Natura toetusega.

Natura alad valiti Eestis välja 2004. aastaks. Maaomanikule lubati toona, et piirangud kompenseeritakse toetustega. Esialgu otsustati toetusi maksta maaelu arengukava kaudu. Uue MAKi koostamisega aga kipub erand muutuma reegliks.

Loe edasi täispikka artiklit Maalehest

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/