Avaldatud: 7. september 2013Kategooriad: Uudised

Lähipäevil jõuab osaühingu Milligrupp põldudele suurim lintkombain, mis Eestis on toodetud.

«Eks ole näha, kes masinaga kõigepealt tööle hakkab — kas noorperemees või mina,» lausus Milligrupi juhataja Arne Lohu ning lisas, et plaan on kombain ikkagi kohe ära proovida. «Raps on praegu veel natuke toores, aga seda tahaks temaga ikka võtta.»

Kombainide lipulaev

Seni olid Halliste vallas tegutseval Milligrupil vaid neljarattaveolised kombainid, aga Arne Lohu sõnul tuleb katsetada igasuguseid ja nii ostetigi roomikkombain, mille hind jääb 320 000 euro juurde. Osaühingu senised viljalõikusmasinad on maksnud 250 000 euro ringis.

Case’i firma kombaini müüs Viljandimaale aktsiaselts Dotnuvos Projektai. Selle firma siinse piirkonna esindaja Marek Selter rääkis, et roomikkombain on eriline — tavalisi rootorkombaine on Viljandimaal teisigi.

Selter selgitas, et rootorkombaini töötaski välja Case ning neid on toodetud üle 30 aasta.

«Milligrupi oma on Case’i toodetavatest kõige suurem, 571-hobujõuline,» täpsustas Selter ja märkis, et tegu on rootorkombainide lipulaevaga.

Must kest

Marek Selter täheldas, et tuleva nädala alguseks on ilmaprognoosijad lubanud viljalõikuseks sobilikke päevi ning on lootust, et lipulaev saab kohe järele proovitud.

Kui muidu on põldudel näha sagedasti kollaseid ja rohelisi kombaine, siis Case’i toodetu on punane ja sama värvi nahksisuga.

Värvi poolest on eriline ka see traktor, mis alles Viljandis Dotnuvos Projektai hoovil seisab. Seda on uudistama jäänud nii mööda minevad linnainimesed, põllumehed kui teehooldajad.

«Traktor on must ja see värv saigi valitud seepärast, et oleks teistmoodi,» lausus Marek Selter.  Ametlikult esitletakse uut musta traktorit Case IH Puma 230 alles 16. septembril.

Kui Selter masina mürisema pani ja sellega mõne meetri sõitis, oligi esimene uudistaja seda traataia taga hõbedasest autost jälgimas.

Sama huvitav kui väljast, on traktor ka seest. Palava ilma korral puhub konditsioneer õhu jahedaks ning toimuvast saab ülevaate eestikeelselt puutetundlikult ekraanilt. Muu hulgas näitas see, et must traktor on läbinud vaid 4,57 kilomeetrit.

Sigrid Koorep
Sakala, 07.09.2013

 

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/