Avaldatud: 24. september 2013Kategooriad: Uudised

Sel nädalavahetusel toimuvad Olustveres Teenindus- ja Maamajanduskooli õppetalu maadel Eesti künnimeistrivõistlused, mille raames leiab aset eraldi VIP’ide künnivõistlus, kus omavahel võtavad kündmises mõõtu Tiina Tauraite, Urmas Vaino, Ivo Linna, Marilyn Jurman, Helir-Valdor Seeder, Igor Mang, Madis Jürgen, Ülo Kivine ja Meelis Annus.

”Künnimeistrivõistlused on künniseltsi aastasündmus, kuhu tulevad kokku oma ala eksperdid Eestist ja välisriikidest,” sõnas Eesti Künniseltsi juhatuse liige Riho Kala. ”Sel aastal oleme meelelahutuslikuma osana lisanud meistrivõistlustele ka eraldi VIP’ide võistluse, kus erinevad põllumajandusega rohkem ja vähem seotud tuntud inimesed võtavad üksteisega kündmises mõõtu,” lisas Kala.

Võistlustele on oodatud meisterkündjaid ja noorkündjaid nii Eestist, Lätist, Leedust, Luksemburgist, Saksamaalt ja Soomest. Künnivõistlusi peetakse kokku neljas võistlusklassis: pöördatrade vaba- ja meistrite klass, noorkündjate klass ja meistrite klass tavaatradel. Päeva lõpuks selgitatakse välja parimad meisterkündjad pöörd- ja tavaatradega, üldarvestuses esimese koha saavutanu sõidab järgmisel aastal Eestit esindama maailmameistrivõistlustele Prantsusmaal. Reedel, 27. septembril kell 13.00 toimub künnimeistrivõistluste avamine, 13.30 algab VIP’ide võistlus ning 14.00 künnimeistrivõistlused.

Kaks päeva kestva ürituse vältel toimuvad lisaks meistrivõistlustele ka erinevad seminarid, õpitoad ja põllutehnika esitlused valdkonna spetsialistidele, kuid põnevaid tegevusi leiab kogu perele – plaanis on näiteks ATV sõit, kompleksvõistlused külastajatele, tiigrirada lastele, hobusõit, mürisev auto, teadustelk ja vibulaskmine.

Künnimeistrivõistluste ajalugu ulatub 1874. aastasse, regulaarselt on Eestis künnimeistrivõistlusi korraldatud aastast 1965, kuid Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli õppetalu maadel korraldab Eesti Künniselts künnimeistrivõistlusi 2005. aastast ehk üheksandat korda. Igal aastal külastab kaks päeva kestvaid künnimeistrivõistlusi ca 2000 valdkonna spetsialisti, ettevõtjat ja huvilist.

Maaleht, 24.09.2013

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/