Avaldatud: 31. mai 2013Kategooriad: Uudised

Põllumajandusministeerium
PRESSITEADE
31. mai 2013

Eesti aiandussektor saab arengukava

Põllumajandusministeerium koos partneritega alustas aiandussektori arengukava koostamist aastateks 2014–2020, et tõsta sektori üldist konkurentsivõimet ja Eesti aiandussaadustega isevarustatuse taset.  

„Eesti isevarustatuse tase on küll viimastel aastatel kasvanud, kuid eelmisel saagiaastal suutsime end näiteks puu- ja köögiviljadega varustada vaid 70% ulatuses. See näitab, et sektoris on olemas arengupotentsiaal,“ ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Seederi sõnul saavad edukad lahendused sündida sektori ja ministeeriumi koostöös. „Kaardistame ühiselt sektori esindajatega aianduse hetkeolukorra ja püstitame eesmärgid järgmiseks seitsmeks aastaks. Piimandussektori arengukava puhul oleme selle tee läbi käinud ja näeme juba ka häid tulemusi,“ sõnas Seeder.

Sel nädalal alustas tööd ka arengukava koostamise töörühm, kus lisaks ministeeriumi ametnikele osalevad aiandussektori erinevate valdkondade esindajad.  Aianduse arengukava peab valmima 2013. aasta lõpuks.

Aiandussektorile on valmivas uues maaelu arengukavas aastateks 2014-2020 kavandatud mitmeid erandeid – aiandussektoril on plaanide kohaselt võimalik saada toetust mobiilsete masinate ja seadmete soetamiseks ning niisutusinvesteeringute tegemisel viljapuu- ja marjaaedades on kõrgem toetusmäär. Täiesti uue meetmena on plaanis keskkonnasõbraliku aianduse toetus.

Teate edastas:
Kristo Mäe
avalike suhete osakond
Põllumajandusministeerium
tel 625 6561
mob 5558 8166
kristo.mae@agri.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/