Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Arvamusfestival 2024

9. august - 10. august

Arvamusfestival9.-10. augustil 2024 Paides

Arvamusfestival on kohtumispaik. Sündmus toob 2013. aastast augusti teisel nädalavahetusel Paidesse kokku Eestist ja maailmast hoolivad inimesed erinevatest kogukondadest, et luua tasakaaluka arutelu abil paremat arusaamist iseendast, üksteisest ja maailmast.

Arvamusfestival

Suve oodatuim arutelusündmus Arvamusfestival toimub tänavu 9.-10. augustil Paides, kuid sellele eelneb mitmeid põnevaid üritusi. Paides toimuva Arvamusfestivali kava ei ole veel teada, see kuulutatakse välja mõne aja pärast.

Festival on külastajatele tasuta. Aruteluprogramm toimub reedel kell 12:00 – 21:30 ning laupäeval kell 10:00 – 21:30. Festivali alal asub kokku 20 teemaala. Kogu info leiad ala kaardilt.

Üks arvamusfestivali eel-sündmustest on kolmas Viljandi [eel]arvamusfestival, mis toimub 6. juulil.

Viljandi [eel]arvamusfestival on osa üle-eestilisest arutelusarjast, mis toimub enne suurt Arvamusfestivali Paides. Viljandis peetakse seda sündmust juba kolmandat korda. Festivali korraldajad soovivad tänavu keskenduda noortele ning kutsuvad inimesi arutlema teemadel, mis puudutavad noorte mõtteid, unistusi ja vajadusi. Arutelud keskenduvad sellele, kuidas luua noortele toetavat ja inspireerivat kasvuruumi ning kuidas noorte hääl ühiskonnas kuuldavaks teha.

Teine on Äksi [eel]arvamusfestival 2024, mis toimub 20. juulil.

Arutelud toimuvad kolmel laval. Teemaks KUNST ja KESKKOND. Sündmus toimub vabas õhus laupäeval 20. juulil kell 11-21 Jääaja Keskuse juures Äksi kivipargis. Õhtu lõpetab meeleolukas LONITSEERA kontsert Jääaja Keskuses (piletiga). Lisaks toimuvad parvesõidud ja töötoad ja palju erinevaid tegevusi. Festivalile on oodatud kõik, kes tahavad kuulata, mõelda, küsida ja kaasa rääkida ühiskonna jaoks olulistel teemadel. See on koht, kus leida mõttekaaslasi, aga ka uusi ideid, vaatenurki, seisukohti ning lihtsalt mõnusalt aega veeta. Festivalil saad teada, millest Eesti inimene mõtleb, mis talle muret või rõõmu teeb.
Äksi [eel]arvamusfestival on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.