Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

EPA 2024

9. oktoober 08:00 - 10. oktoober 18:00

EPA 2024

EPA – see on põllumajanduse aastanäitus ja kahepäevane mess, kus saavad kokku valdkonna hinnatuimad toidutootmise ja põllumajandusega tegelevad ettevõtjad.

EPA on uute teadmiste ja kogemuste vahetamise koht ettevõtjatele ja nende tegevuste toetajatele, olgu nendeks siis masinate tootjad või põllutehnika või lautade sisustuste müüjad, uut tehnoloogiat või tarkvaralahendusi pakkuvad ettevõtjad. Kohal on teadusasutused kõrvuti riigiasutustega ehk kõik, keda ja mida ühel edukal põllumajandustootjal on vaja, et olla kursis tänapäevaste muutuste, innovatsiooni ja teadmistega.

Seminarid ja konverentsid

Messil toimub arvukalt valdkondlikke seminare ja konverentse. Tavapäraselt tähendab see umbes viit konverentsi, millele lisandub mitukümmend seminari. Sel sügisel on huvilised oodatud metsandusfoorumile, lamba- ja kitsekasvatajate konverentsile ja ühistegevuse konverentsile, et kuulata, milliseid arenguid on toonud ja toob digipööre maamajanduses, või ammutama uusi teadmisi finantsseminaril.

Kahe päeva kestel on messi­alal avatud ka EPA stuudio, kus toimuvad debatid päevakajalistel teemadel ja paneeldiskussioonid. Igal juhul on messialale koondanud palju informatsiooni – mida iganes ettevõtja vajab, seda ta messilt ka saab.

Kohe kindlasti saab iga ettevõtja messilt head ja rikastavat suhtlust mõttekaaslastega – kogu tarkus on koos, saab vahetada värskeid kogemusi selle kohta, mis on lõppeval aastal õnnestunud ja mida tuleks uuel aastal teha paremini.

Mess on avatud kõikidele huvilistele. Kodumaa vajab ja hindab tarku põllumehi, kes hoolitseksid ka tulevikus meie toidulaua eest, seega oleks nutikas ära kasutada võimalust ja näidata lastele masinaid, mis põldudel või farmides töötavad, et toit jõuaks talust taldrikule.

Väärikas toimumiskoht

Messi võõrustab juba kuuendat aastat järjest Eesti Rahva Muuseum. Võtame seda suure au ja tunnustusena kõikidele toidutootjatele, sest eks ole ju just põllumajandus tihedalt seotud kogu meie pärimuse ja eestlaseks kujunemise looga. Eestlane on juurtelt maarahvas ja seega suhestume ERM-iga päris kenasti.

Kui kellelgi tekib küsimus, et kuidas me end oma suurte traktorite ja kombainidega muuseumisse ära mahutame, siis tulge kohale ja vaadake.

EPA ootab! Me tuleme taas.

Eesti põllumajanduse aastanäitus 2024 toimub Eesti Rahva Muuseumis 09.-10. oktoobril 2024.