Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Maarjakase õppepäev

11. aug. 2012

Ida-Virumaa

Oonurme külamaja, Tudulinna vald

Ida-Virumaa

 

Maarjakaasikus tehtavaid hooldustöid ja ulukikaitset tutvustav infopäev teemal: Kuidas majandada maarjakasekultuuri?

MTÜ Maarjakase Selts korraldab laupäeval, 11. augustil Virumaal Tudulinna vallas Oonurmes õppepäeva.

Õppeapäev algab Oonurme külamajas algusega kell 11, kus toimub loeng teemal “Valgustus- ja harvendusraied maarjakaasikutes”. Õppepäeval räägitakse ka maarjakaskede kahjustajatest ning sellest, kuidas maarjakaasikut kaitsta putukate, hiirte ja ulukite eest.

Pärast loengu kuulamist ja teoreetiliste teadmiste omandamist maarjakaasiku hooldamisest üldiselt, sõidetakse ühiselt Tudus asuva Kaldi Roosti maadele hooldamist vajavat maarjakasepuistut vaatama.

Lisaks näpunäidetele, kuidas maarjakaasikus hooldusraied läbi viia, jagatakse õppepäeval teadmisi ja kogemusi ka maarjakasekultuuris tehtavatest peamistest suvelõpu hooldustöödest, nagu okste lõikamine, võsa ja heina niitmine jne. Osavõtjatele räägitakse lehtpuude laasimise vajalikkusest ning selle majanduslikest ja bioloogilistest alustest. Näidatakse erinevaid laasimistehnikaid ning seda kuidas ja millega on puid õige laasida. Samuti tuleb juttu peamistest vigadest lehtpuude laasimisel. Toimub ka praktiline laasimine.

Õppepäeva lõpetab ühine supisöömine ning kokkuvõttev arutelu kauni Tudu järve ääres oleva Tudu metsaonni juures.

Õppepäev on tasuta ja sellele on oodatud kõik metsaomanikud-maarjakasehuvilised!

Õppepäevale registreerimine: ivar.sibul@emu.ee

Traditsiooniliselt korraldab Maarjakase Selts taolisi karjala kase kasvatamist, hooldamist ja kaitset tutvustavaid õppepäevi igal kevadel ja suve lõpul erinevates Eesti paigus juba kaheteistkümnendat aastat. Paljusid nimetatud ettevõtmisi on peetud ühiselt piirkondlike erametsaühenduste ning loodusharidus- ja keskkonnaorganisatsioonidega.

Laialdane informatsiooni jagamine maarjakasest, kui meie looduse ühest omapärasemast puust, on suurendanud eestimaalaste huvi ja teadmisi metsast ning loodusest tervikuna.

MTÜ Maarjakase Selts

 

Lisainformatsioon

Ivar Sibul 
MTÜ Maarjakase Seltsi juhatuse esimees 
Eesti Maaülikooli dotsent 
tel. 50 84 929 
ivar.sibul@emu.ee

www.hot.ee/maarjakased/

Ürituse korraldamist toetab Euroopa Liit.