Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

MAARJAKASE ÕPPEPÄEV

26. mai 2012

Võrumaa

Rõuge vald, Viitina jahionn (Võrumaal)

Võrumaa

MTÜ Maarjakase Selts korraldab

MAARJAKASE ÕPPEPÄEVA

Algus: kell 12.00

Päevakava:
Alguses toimub loeng teemal “Vead ja riskid maarjakasekultuuri rajamisel ja hooldamisel”. Pärast loengu kuulamist ja teoreetiliste teadmiste omandamist maarjakaasiku rajamisest ja hooldamisest üldiselt, sõidetakse ühiselt Väiku-Ruuga külas asuva Kaidur Kahu talu maadele maarjakasekultuure vaatama.
Õppepäeval räägitakse vigadest ja riskidest marjakasekultuuri rajamisel ja hooldamisel ning viimase kümnendi maarjakase kasvatamise tulemustest Eestis.
Kokkutulnuile näidatakse kuidas ja milliste istutusmaterjalidega on võimalik maarjakasekultuuri rajada. Millised on istutusriistad ja –vahendid. Kuidas vältida peamisi istutamisel tehtavaid vigu. Toimub ka praktiline istutamine.
Juttu tuleb ka maarjakaskede kahjustajatest ning sellest, kuidas maarjakaski kaitsta hiirte ja ulukite eest.
Õppepäeva lõpetab ühine supisöömine Viitina jahionnis ja kokkuvõttev arutelu.

Õppepäev on tasuta ja sellele on oodatud kõik metsaomanikud-maarjakasehuvilised!

Traditsiooniliselt korraldab Maarjakase Selts taolisi karjala kase kasvatamist, hooldamist ja kaitset tutvustavaid õppepäevi igal kevadel ja suve lõpul erinevates Eesti paigus juba kaheteistkümnendat aastat. Paljusid nimetatud ettevõtmisi on peetud ühiselt piirkondlike erametsaühenduste ning loodusharidus- ja keskkonnaorganisatsioonidega.
Laialdane informatsiooni jagamine maarjakasest, kui meie looduse ühest omapärasemast puust, on suurendanud eestimaalaste huvi ja teadmisi metsast ning loodusest tervikuna.

Lisainformatsioon:
Ivar Sibul
MTÜ Maarjakase Seltsi juhatuse esimees
Eesti Maaülikooli dotsent
tel. 50 84 929
ivar.sibul@emu.ee
www.hot.ee/maarjakased/