Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Ökosüsteemi teenused põllumajanduses

6. juuni 2023 11:00 - 16:00

Mahepõllumajanduse Koostöökogu koostöös Ökoloogiliste Tehnoloogiate Keskusega korraldavad 6. ja 7. juunil 2023 infopäevad ettevõtte külastusega teemal Ökosüsteemi teenused põllumajanduses.

Infopäevad on sarnase sisuga ja nende peamiseks teemaks on erinevate maastikuelementide ja looduslike alade roll ökosüsteemiteenuste pakkumisel. Räägitakse ka uuest, 2023. aastast rakendunud Ökosüsteemiteenuste säilitamise toetusest, mille raames hakatakse maksma täiendavat pindalatoetust nende põldude (P) eest, kus on tagatud ökosüsteemi teenuse pakkumine vähemalt 60%-l pinnast. Kuuleme, kui suurt mõjuala on ühe v teise elemendi puhul ökosüsteemiteenuse pakkumise arvestamisel arvesse võetud, vaatame põldude kaarte ja pärast lõunat kaartidel vaadeldud kohti ka looduses.

Lisaks räägime ka rohumaaribade rajamise võimalustest ja miks neid võiks rajada ning anname ülevaate tootjatele kasulikest putukatest. Rohumaaribad on üheks toetatavaks elemendiks ökoalade toetuse puhul.

Mõlemat toetust saab taotleda sarnaselt teiste pindalatoetustega 15. juunini. Toetused on seotud põllumaaga (P), mitte püsirohumaaga (PR).

  • 6. juunil k 11 – 16 toimub infopäev Põlgaste talus (Setomaa vald, Võrumaa). Lektoriteks on Eve Veromann (Eesti Maaülikool) ja Merit Mikk (Mahepõllumajanduse Koostöökogu).

Osalemiseks 6. juunil on kindlasti vajalik eelregistreerumine hiljemalt 29. maiks lingil: https://forms.gle/ANh7NTa1SnXCPGx47 

  • 7. juunil k 11 – 16 toimub infopäev Pajumäe talus (Mulgi vald, Viljandimaa). Lektoriteks on Eve Veromann ja Ell Sellis (konsulent).

Osalemiseks 7. juunil on kindlasti vajalik eelregistreerumine hiljemalt 29. maiks lingil: https://forms.gle/s9esBmKJGaNpUuj49 

NB! Kohtade arv on piiratud, registreerimine lõpetatakse kohtade täitumisel enne tähtaega.

Infopäev läheb soovi korral arvesse KSM või MAHE toetusega seotud kohustusliku koolitusena.

Lisainfo: maheteave@gmail.com

Infopäev toimub MAK 2014-2020 meetme „Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ raames, toetab Euroopa Liit.

MAK_logo