Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Toidusektori tootearenduspäevad 2023 – II Tootearenduspäev 24. november

24. nov. 2023 10:00 - 15:45

Toidusektori tootearenduspäevad 2023 – II Tootearenduspäeva sisu ja ülesehitus

Toimumisaeg: R 24. november

Läbiviija: Eesti Kaubandus-Tööstuskoda

Toimumiskoht: Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ruumides (Toom-Kooli 17, 10130, Tallinn) ja veebis ehk üritus toimub hübriidversioonina

Tootearenduspäeva moderaator on Piret Potisepp Eesti Kaubandus-Tööstuskoja teenuste osakonna juht

 

Osalemine Tootearenduspäevadel on TASUTA (Kui ettevõttel on piisavalt vähese tähtsusega abi (VTA) jääki), aga väga oluline on registreerimine SIIN

II Tootearenduspäev

Reede, 24. november 2023

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ruumides (Toom-Kooli 17, 10130, Tallinn) ja veebis ehk üritus toimub hübriidversioonina

 

9.30 – 9.50 Registreerimine ja hommikukohv/Veebis osalejatele sisselogimine ülekandelingile eelneva registreerimise alusel (Link saadetakse 2 päeva enne tootearenduspäeva toimumist registreerimise kinnitusega koos emailile ainult neile, kes on märkinud, et osalevad veebi vahendusel).

 

9.50- 10.00 – Tervitussõnad ja sissejuhatus päeva moderaatori poolt

 

10.00- 10.45 Roheväited: mis need on ning kuidas hakkavad mõjutuma toiduainetööstust lähiajal?  (1 akadeemiline tund)

Üllar Huik, Eesti Toiduaineainetööstuse Liidu arendusnõunik

Üllar tegeleb Toiduliidu liikmete teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni (TAI) vajaduse kaardistamise ja nõustamisega TAI tegevusi ning vastavaid toetusmeetmeid puudutavates küsimustes. Tema töövaldkond on ka rohepöörde ja keskkonnahoiu poliitikate ning regulatsioonide analüüs ja Toiduliidu liikmete teavitamine, sh infoürituste korraldamine.

 

10.45- 12.15 Rohepööre toidutööstuses- kas tootja ja tarbija on selleks valmis? Paneelarutelu ja praktiline töö gruppides (2 akadeemilist tundi, neist 1 akadeemiline tund praktilisi harjutusi)

Paneelis osalevad: Susanna Vain SUSTINERE, Mariell Toiger PAULIGi Soome ja Baltikumi turundusdirektor, Kristel Vilipuu SALVEST

Susanna Vain on hariduselt ökoloog ning omandab hetkel Tartu Ülikoolis jätkusuutliku põllumajanduse alal doktorikraadi.

Susanna on keskkonnaekspert ning põllumajandus- ja toidusektori suuna juht Baltikumi suurima kogemusega jätkusuutlikkuse nõustamisagentuuris Sustinere. Tema igapäevatööks on elutsükli analüüside ja kliimamõju hindamiste läbiviimine.  Lisaks sellele on ta elurikkuse nõustamise suuna eestvedaja: tal on kogemused ja teadmised elurikkuse seirest kuni elurikaste koosluste majandamiseni. Susannal on ka varasem töökogemus FIBS-st, Soome ettevõtte vastutustundliku ettevõtluse võrgustikust, kus ta tegeles äriettevõtete elurikkuse mõjude juhtimise lahenduste loomisega. Tutvu tema profiiliga LinkedInist SIIT

 

 

Mariell Toiger, PAULIGi   Soome ja Baltikumi turundusdirektor

Mariell omab pikaaegset kogemust nii tarbijale suunatud esmatarbekaupade äris (Paulig, Santa Maria, Procter&Gamble) kui ka B2B äris (Paulig Professional). Ta on tihedalt kokku puutunud ettevõttete erinevate valdkondadega – turundus, müük, logistika, finants ja hankevaldkond – mis on andnud väga hea tunnetuse ettevõtte toimimisest kui tervikust. Töötades Paulig Grupis pea 15 aastat, on tal ka hea ettekujutus, mida tähendab rahvusvahelise kontserni kestlik ja vastutustundlik äri, mis oleks ühtaegu nii kasumlik kui ka jätkusuutlik. Tutvu tema profiiliga SIIT

Kristel Vilipuu, SALVESTi  turundus- ja arendusjuht

Kristel liitus Salvestiga 2018. aasta novembris. Toiduainetööstuses on ta tegutsenud 20 aastat.  Igapäevaselt vastutab ta Salvesti tootearenduse ja turundusvaldkonna eest. Tema ülesandeks on jälgida ja koordineerida tootearendusprojektidega seonduvaid tegevusi ning osaleda nii uute toodete väljatöötamisel kui ka olemasolevate parendamisel. Toodete turundamisel annab ta oma panuse hoida ja kasvatada Salvesti brändi tuntust. Tutvu tema profiiliga LinkedInist SIIT

 

12.15-12.45 Lõunapaus

 

12.45- 13.30 KOGEMUSLUGU: COVID19 pandeemia aegu alguse saanud tootearendus ja selle kulg peale pandeemiat (1 akadeemiline tund)

Rein Viilu, tegevjuht, REVALA

Rein on OÜ Revala tegevjuht ja asutaja. Ta on töötanud üle 30 aasta toiduainesektoris, olles seotud nii vahenduskaubanduse kui ka tootmisega.

10 aastat tagasi oli tema ettevõte üks esimesi, kes pakkus Dubai messil taimerasva baasil valimistatud piimapulbreid. Sellest ajast alates on järjepidevalt välja töötatud uuenduslikke pulbrisegusid lihtsaks kasutamiseks kaotamata sealjuures toote tervislikkust. Tänasel päeval Revala tegutseb suures mahus eelkõige kauba turustamisega välisturgudele.

 

13.30 – 14.15 VÄIKETOOTJA KOGEMUSLUGU: Kuidas ANDRE JUUSTUFARM, väiketootjana sisenes suhteliselt küllastunud juustuturule oma maailma klassi juustuga (1 akadeemiline tund)

Erika Koroleva, ANDRE JUUSTUFARM perenaine

Eelnevalt töötas Erika  erinevatel juhtivatel ametikohtadel, näiteks projektijuhina Interreg IIIA projektis „CulTourism“ ning juhatajana SA Lääne-Viru Arenduskeskuses. 2011.aastal suundus ta põllumajandusvaldkonda, Andre Juustufarmi perenaiseks. Igapäevaste ülesannete hulka kuuluvad tal tootmise organiseerimine ja jälgimine, kaupade turundamine, suhtlemine tarnijatega ning uute toodete väljatöötamine.

2015.a augustis alustati ettevõttes juustude valmistamist oma farmi lehmade piimast. Selle aja jooksul on kari kasvanud 2,5 korda. Välja on arendatud ja turule toodud Andre Farm kaubamärgi all oma juustubränd – kaualaagerdunud juustud täispiimast. Olles suurim juustu tootja väiketootjate hulgas, vaadatakse tulevikku ka taimse juustualternatiiviga ja unistusega ning plaaniga  seda edaspidi ka eksportida.

 

14.15- 15.00 Kuidas viia läbi disainisprinti? (1 akadeemiline tund, kogu ulatuses praktilised ülesanded)

Daniel Kotsjuba, Eesti Disainerite Liit

Daniel Kotsjuba on disainer, koolitaja ning mentor, kes on osalenud 2018.aastast Riigikantselei Avaliku sektori innovatsioonitiimis. Antud rühma ülesanne on muuta koostöös ministeeriumite ja nende allasutustega Eesti avalikke teenuseid kasutajasõbralikumaks ja inimesekesksemaks. Tekkinud murekohti lahendatakse koosloome põhimõtetele tuginedes, kaasates protsessi nii lõppkasutajaid kui ka koostööpartnereid kõigist sektoritest.

Täna tegutseb Daniel Kotsjuba Eesti Kunstiakadeemias sotsiaalse disaini magistriõppekava juhina, rakendades ning arendades disainipõhist ja koosloomelist avaliku juhtimise lähenemist. Lisaks panustab Daniel disaineri, koolitaja ja konsultandina erinevatesse avaliku sektori arendustesse ning algatustesse.

 

15:00 – 15:45 Psühholoogiline vaade kliendile – millised vajadused ajendavad või takistavad jätkusuutliku toidu aktsepteerimist? (1 akadeemiline tund) esitlus inglise keeles.

Guido Beier, DE3P Experience & Innovation tegevjuht

 

Guido alustas 1998. aastal karjääri majanduspsühholoogina Daimleri teadus- ja arendusosakonnas. 2009. aastal liitus ta Deutsche Telekomi disainiosakonnaga. Olles kliendiuuringute eest vastutajana tööl  Deutche Telekomis võitis Telekom Design üle 150 auhinna. Seejärel siirdus Guido Deutsche Telekomi personaliosakonda, kus ta juhtis töötajate arendamist.

Guido töötas välja “77 Human Needs System” –  süsteemi, mis on  võti inimese kogemust määravate vajaduste mõistmiseks. 2017. aastal asutas Guido  konsultatsioonifirma DE3P – ettevõtte, mis toetab “ 77 inimvajaduse”  süsteemi rakendamist ja levitamist.” Tutuvu trma profiiliga SIIT.

15.45 Tootearenduspäeva lõpp

 

Tootearenduspäeva moderaator on Piret Potisepp, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja teenuste osakonna juht

 

Tootearenduspäeva pikkus: 7 akadeemilist tundi, millest 2 tundi on praktilisi harjutusi

 

Tootearenduspäeval osaleja omandab järgmised teadmised/oskused:

–           Roheväited: mis need on ning kuidas hakkavad mõjutuma toiduainetööstust lähiajal?

–           Rohepööre toidutööstuses- kuidas tootja ja tarbija on selleks valmis?

–           Tootearenduse arengust  COVID19 pandeemia ajal ja peale seda

–           Tootearenduse protsess ettevõtetes REVALA ja ANDRE JUUSTUFARM

–           Disainisprindi läbiviimine ja kuidas seda tootearendaja igapäeva töös kasutada

–           Psühholoogiline vaade kliendile – millised vajadused ajendavad või takistavad jätkusuutliku toidu aktsepteerimist?

 

II Tootearendupäev toimub koolitusena MAK 2014-2020 meetme “Teadmussiirde ja teavituse raames, toetab Euroopa Liit.

Täienduskoolitus on sihtrühma kuulujale tasuta, kui ettevõttel on piisavalt vähese tähtsusega abi (VTA) jääki. Koolitusel osalemine on vähese tähtsusega abi.

Täienduskoolituse puhul toetatakse (sihtrühma kuuluvad) põllumajandustoodete tootmise, töötlemise või turustamisega, põllumajandustoodetest mittepõllumajandustoodete töötlemisega, sealhulgas toidu valmistamise või töötlemisega,  seotud või nimetatud tegevusega tegelevat füüsilisest isikust ettevõtjat ja tema töötajat, eraõigusliku juriidilise isiku osanikku, aktsionäri, liiget, juhtorgani liiget ja tema töötajat ja toidu valmistamise või töötlemisega tegelevat avalik-õigusliku juriidilise isiku juhtorgani liiget või töötajat.