Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

VEEBISEMINAR Välistööjõud põllumajandusettevõttes: palkamine ja sellega seotud seadusandlus

6. juuni 2018

  1. juuni 2018

 Põllumajandusettevõtteid mõjutab kõige enam 2017. aastal välismaalaste seadusesse vastu võetud muudatused hooajatöötajate lühiajaliseks värbamiseks. Seda teemat käsitleb 6. juuni veebiseminar „Välistööjõud põllumajandusettevõttes: palkamine ja sellega seotud seadusandlus“

Välistöötajate kasutamine Eesti ettevõtetes on kasvav trend. Välismaalaste tööle võtmise lihtsustamiseks on viimastel aastatel tehtud seadusandlusesse mitmeid muudatusi. Veebiseminari eesmärk on selgitada millised reeglid kehtivad ja millega peab arvestama välismaalaste tööle võtmisel, et protsess praktikas võimalikult sujuvalt läheks. Seminaril vaatame üle, mis erisused on lühiajaliselt välismaalase tööle võtmisel ja mida pidada silmas, kui välistöötajat vajatakse pikemaks ajaks. Selgitame, kuidas välismaalaste seadust ja Euroopa Liidu kodaniku seadust praktikas rakendatakse.

 

Veebiseminaril käsitlemisele tulevad järgmised teemad:

  • Lühiajalise töötamise registreerimise ning elamisluba töötamiseks taotlemise regulatsioon ja protsess
  • Eestis elamisloa alusel juba elavate välismaalaste tööle võtmise regulatsioon välismaalaste seaduses
  • Kutsuja kohustused välismaalaste seaduses
  • Töötamise tingimuste rikkumise vastutus välismaalaste seaduses
  • Euroopa Liidu kodanike Eestis töötamise regulatsioon
  • Migratsiooninõustamine Politsei- ja Piirivalveametis

 

Veebiseminari viib läbi Politsei- ja Piirivalveameti  arendusosakonna identiteedi ja staatuste büroo nõunik-ekspert Liis Valk

 Liis Valk on migratsiooni teemade ekspert ja praktik, kes planeerib elamislubade väljaandmise teenust Politsei- ja Piirivalveametis. Vahemikus 2010 – 2016 töötas migratsioonibüroo välismaalastetalituse juhatajana. Aastatel 2007-2009 juhtis ta sama üksust Kodakondsus- ja Migratsiooniametis. Liis Valkil on magistri kraad õigusteaduses Tartu Ülikoolist.

 

Veebiseminar on põllumajandustootjatele TASUTA.  Vajalik on eelnev registreerumine SIIN 

LISAINFO:

Veebiseminar toimub 6. juuni 10.00-13.30 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas.

Enne veebiseminari saadetakse registreerunud kasutajatele infomeil lingiga, mille kaudu pääseb enne seminari algust veebiseminari keskkonda.

Seminari on võimalik jälgida oma arvutist töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas ning selle jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe. Veebiseminari kestel on Teil võimalik esitada ka lektorile küsimusi, mille saate kirjutada vestluse kasti.

Täpsemat infot veebiseminari kohta saab küsida kirjutades evelin.syld@aripaev.ee või helistades tel nr 667 0209.

Veebiseminar toimub MAK 2014-2020 “Teadmussiirde ja teavituse toetuse (meede 1) üleriigilise ulatusega tegevuste” meetme raames, tegevust toetab Euroopa Liit.

MAK_logo