Avaldatud: 29. oktoober 2012Kategooriad: Uudised

Maaelu arengukava alusel makstavate toetuste programmiperiood hakkab lõppema. Metsaomanik, kellel tööd tähtajaks tegemata, jääb toetusrahast ilma.

Maaelu arengukava 2007–2013 on võimaldanud paljudel metsaomanikel saada oma investeeringute toetuseks ELi abiraha. Paraku on probleem selles, et paljud, kes seda taotlenud ja saanud ka jah-sõna toetuse andmiseks, jätavad oma tööd tegemata või jäävad nendega hiljaks.

Näiteks 2010 esitatud taotlustest rahuldati erametsaomanike soov saada toetust valgustus- ja harvendusraieteks 5312,29 ha metsamaal. Nende tööde tegemiseks on aega kaks aastat ehk viimane tähtaeg saabub aprilliga 2013.

Paraku on tehtud töid ainult umbes 2000 hektaril. See tähendab, et 57% metsamaal on töö veel tegemata. Sellel, et tööd on venima jäänud, võib olla mitmesuguseid põhjuseid.

– Esiteks võib olla, et toetus ongi taotletud kampaania korras. See tähendab, et keegi (sõber, meedia, metsakonsulent) on toetusevõimalusi hästi tutvustanud ja koos on leitud, et metsaomanik vajabki seda toetust.

 
Loe artiklit edasi Maalehest

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/