Avaldatud: 19. november 2013Kategooriad: Uudised

Nordeconi kontserni kuu­luva ettevõtte Nordecon Be­toon OÜ põllumeeste ühis­tule Kevili ehitatud viljaterminali projekteerimis- ja ehitustööde maksumus oli 8 miljonit eurot.

"Kevili viljaterminalipuhul on tegemist selles valdkonnas omalaadse ehitusobjektiga, kus üldehituslik osa teostati vastavalt Taani päritolu seadmetarnija mudelitele ja nõud­mistele, mis muutis kogu ehitusprotsessi pingeliseks ja kii­re tempoliseks," lausus lausus Nordecon Betoon OÜ juhata­ja Mait Rõõmusaar.

Viljaterminali ehitustööd algasid eelmise aasta oktoob­ris ja lõppesid tänavu sep­tembris. Samas alustas terminal vilja vastuvõtuga põllu­meestelt juba augusti keskel.

Mait Rõõmusaare sõnul on tellija teadlikult valinud ter­minali asukohaks raudtee ja sadama lähedase paiga, mis samal ajal oleks võimalikult Eesti keskel.

Terminalis toimub vilja vastuvõtt, kuivatamine, ladus­tamine ja väljastamine. Vilja ladustamiseks on ehitatud 12 suurt viljamahutit, millest iga­üks mahutab ligikaudu 3300 tonni ja kuus väiksemat mahu­tit 500tonnise mahutavusega.

Viljatöötlusseadmed ja konveierid asuvad 37 meetri kõrguses elevaatoritornis, vastuvõtu ja pealelaadimise jaoks on tehtud eraldi hoone. Nor­decon ehitas ka terminali-kontorihoone-kaalumaja.

Hoones asub lisaks tippta­semel labor, kus sisenevast ja väljuvast viljast võetakse proo­vid, mille alusel selgitatakse kvaliteediklass. Proovi ana­lüüsimine toimub sekundite­ga, mistõttu on võimalik vas­tu võtta ja väljastada suuri viljakoguseid. Samas hoones asu­vad ka autokaalud.

Nordecon Betoon on valda­valt betoonkonstruktsioonide projekteerimisele, ehituse­le ja peatöövõtule spetsialisee­runud Eesti ettevõte, mis kuu­lub Nordeconi kontserni. Nor­decon Betoon annab tööd ligi­kaudu 160 inimesele. 

Ehitusuudised, Äripäev (Ehitus), 19.11.2013

 
 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/