Avaldatud: 17. juuli 2013Kategooriad: Uudised

Aive Mõttus
Maaleht, 17.07.2013

Lääne-Virumaal teravilja ja õlikultuure kasvatav Awe & Aser OÜ osaleb viljelusvõistlusel esimest korda, kuigi selle juht ja omanik Eino Viikoja on elupõline põllumees.

Ise poleks võistlema kippunudki, aga Väderstadi mehed, kellelt ma külviku ostsin, soovitasid," ütleb elupõline põllumees Eino Viikoja.

Awe & Aser OÜ põldudel kasvavad raps, rüps, tali- ja suvinisu, rukis, oder. Taliviljade all on praegu umbes 350 hektarit külvipinnast. Võistlustulle astub ettevõte talirüpsipõlluga, mis talvitus hästi ning tärkas ühtlaselt.

Mullaproovid au sees

"Mingi eriline põld see pole, keskmise huumusekihiga. Tagapool on mitu hektarit lausa liiva," ütleb Viikoja. Rüps aga ulatub kohati rinnuni.

Kapsakoi, kes tänavu erakordselt usinalt rapsiga maiustas, võistluspõldu ei rünnanud. Aga see on pritsimise tulemus.

Lisaks kahjuritõrjele on mullu augusti esimesel nädalal külvatud rüpsipõldu sügisel pritsitud seenhaiguste ja umbrohu vastu. Mais lisati Tilmori-nimelisele fungitsiidile insektitsiidi Proteus ning leheväetist Ekolist Mono Boor.

"Kõik plaanid teen talvel, mullaproovide alusel. Läga kasutasime mullu esimest korda, eelviljana kasvanud talinisu põhu kultiveerisime sisse. NPK-väetist on see põld saanud kaks korda. Ikka mullaproovidele tuginedes," puistab Eino Viikoja justkui varrukast. "Kui tahan hektarilt neli-viis tonni saaki saada, arvutan välja, palju see toitaineid mullast välja viib ja annan vastavalt juurde."

Loe täispikka artiklit edasi Maalehest

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/