Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

eAgronomi vahekultuuride põllupäev tuleb taas: põldkatse 24 erineva liigi ja seguga

4. okt. 2023

eAgronom ootab kõiki 4. oktoobril kell 10.00 algavale vahekultuuride põllupäevale Aruküla rahvamajas Harjumaal, kus jagame meie selleaastase põldkatse tulemusi ja räägime jätkusuutliku põllumajanduse hüvedest. Teiste ekspertide kõrval esineb ka Inglismaalt pärit teadlane, kes räägib vihmausside olulisusest mullas.

Päev algab seminariga, millega anname ülevaate oma vahekultuuride katsest. Lisaks räägivad ala asjatundjad taastava põllumajanduse arengutest ja võimalustest. Lavale astub ka Inglismaalt pärit vihmaussidele spetsialiseerunud teadlane Dr David Jones. Tema ettekanne teeb põhjaliku sissejuhatuse vihmausside maailma ning selgitab nende kasutoovat rolli mullas. Dr. Jonesi jätkab teadmiste praktilist jagamist hiljem ka põllul.

Päeva teises pooles liigumegi vahekultuuride katsepõllule, kuhu oleme külvanud rohkem kui 20-le katselapile nii erinevaid üksikliike kui ka mitmesuguste omadustega segusid. Valikute tegemisel lähtusime eelmise aasta põldkatse kogemustest, erinevatest kasvuaegadest, talvitumisvõimest, hindadest ning mõjust mullale – tule ja vaata, milline liik või segu võiks sinu põllule parim olla!

Enda segud on sel korral välja pannud ka meie head partnerid Agrotrade, Viru Seeme, Linas Agro ja Scandagra, kelle esindajad on põllul oma tooteid tutvustamas. Lisaks on kohal Paul-Tech, kes tutvustab mullaandurite võimalusi ning nende abil saadavat teavet.

Täname koostöö eest Mäe Teravili OÜ-d ja Tatoli AS-i, kes aitasid kaasa põldkatse rajamisele.

Üritusel kogume annetusi Raasiku Vabatahtlikele Päästjatele, kes soetavad laekunud vahendite eest toimetulekuraskustega ja suurperedele vinguandureid.

Üritusel osalemiseks palun registreerida lehele www.eagro.co/pollupaev

Üritus Facebookis:
https://fb.me/e/14lIIHel4

Näeme juba 4. oktoobril Arukülas!