Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Finantskirjaoskus põllumajandustootjale

16. dets. 2022 13:00 - 16:00

Tasuta

Põllumajandusuuringute Keskus Maaeluvõrgustiku osakond korraldab 16. detsembril 2022 veebikeskkonnas Zoom tasuta infopäeva “Finantskirjaoskus põllumajandustootjale”.

Infopäeva eesmärk on põllumajandustootjatel aidata aru saada, mida finantsanalüüsi numbrid väljendavad.

Käsitletavad teemad:

  • finantsaruannete holistiline analüüs – lihtsustatud vaade erinevatest vaatepunktidest,
  • finantside loogika põllumajandusettevõtete perspektiivis,
  • maailmamajanduse mõju Eesti põllumajandustootjate toormetele ning tarnetele.

Lektor Jani Mäenpää on omandanud MSc kraadi põllumajanduses ja metsanduses Helsingi Ülikoolis, ärijuhtimise magistrikraadi ning bakalaureusekraadi investeeringute juhtimises Estonian Business School-is (EBS). Tegelenud 8 aastat analüütikuna ja portfellihaldurina LHV Varahalduses. EBS-is on olnud külalisõppejõud lisaks on lugenud ettevõtte analüüsi ja hindamist ning makroökonoomika ja tööstusharu analüüsi. Hobiks on tuttavate põllumeeste aitamine erinevate farmitöödega.

Infopäeva ei salvestata!

 

Infopäev toimub MAK 2014-2020 meetme „Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ horisontaalse valdkonna raames. Rahastamisallikas on Euroopa Maaelu Põllumajandusfond (EAFRD).

Esitluse slaidid: Finantskirjaoskus põllumajandustootjale

Majandusarvestus peab olema sisse seatud vastavuses ettevõtte suuruse ja tegevusvaldkonnaga. Finants- ehk raamatupidamisarvestus on kohustuslik igale Eestis registreeritud juriidilisele isikule ja füüsilisest isikust ettevõtjale. Kuigi mõned majandusarvestuse komponendid on vabatahtlikud, ei tähenda see siiski seda, et need on mittevajalikud.

Loe edasi materjalist: Majandusarvestuse alused väiketootjale (2022)

 

Lisainfo ürituse kohta:

Hanna Raidvere-Sepp

PMK/Eesti maaeluvõrgustik

tel. 53603671

e-mail hanna.raidvere-sepp@pmk.agri.ee

MAK_logo