Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Infopäev Põllumajanduse finantseerimise lepingud ja finantsinstrumendid (toimub Zoomis)

16. veebr. 2023 09:30 - 13:30

Infopäev toimub veebis Zoomi vahendusel. Registreerimine kuni eelneva tööpäeva kella 17.00. Sisenemise link saadetakse vahetult enne infopäeva algust meilile. Registreerimine SIIN

Ajakava:
9.30-10.00 seisenemine Zoomi
10.00-11.30 ettekanne
11.30-11.45 paus
11.45-13.15 ettekanne

Teemad:

Infopäeva eesmärk on anda põllumajandustootjatele ülevaade finantsinstrumentide kasutamise võimalustest ja sellega seonduvast juriidikast.Teemad: millised on lepingulised võimalused finantsasutustest raha kaasata, mida selliste lepingute sõlmimisel tähele panna. Lähemalt faktooringulepingust, pika maksetähtajaga müügilepingust, laenu- ja liisingulepingust. Tagatised, tagatiste sisse nõudmine, erinevate tagatiste liigid. Finantsinstrumentide valik finantseerijate võrdluses (pangad ja MES). Milliseid finantsnäitajaid ja aspekte vaatab pank rahastamisel. Millised andmed ja dokumendid tuleb pangale esitada finantseerimise saamiseks. Erinevate finantsoodete kasutamise võimalused investeeringute rahastamisel. Rahavoost lähtuvalt finantsinstrumentide kasutamine põllumajandusettevõttes.

Lektorid:

Siim Maripuu on advokaadibüroo TRINITI vandeadvokaat. Oma igapäevatöös on ta pühendunud põllumajandussektori õigusnõustamisele, sealhulgas põllumajandusettevõtete ostu-müügitehingud, põllumajandustoetustega seonduvad vaidlused ning valdkonnaga seonduv igapäevane nõustamine (äriühingute toimingud, lepingute sõlmimine, läbirääkimised jms). Siim on läbi viinud rohkelt koolitusi erinevatel teemadel põllumajandusettevõtjaid ühendavatele liitudele, teinud koostööd veebi- ja muidu seminaride läbiviimisel Äripäeva ja selle teemaveebiga pollumajandus.ee ning on õpetanud majandusõigust Eesti Maaülikoolis.

Katri Tomson on advokaadibüroo TRINITI vandeadvokaat. Katri on spetsialiseerunud vaidluste lahendamisele ning tema peamisteks nõustamisvaldkondadeks on pangandus ja finantsõigus ning võlaõigus. Ligi 20-aastase õigusnõustajana tegutsemise aja jooksul on Katri nõustanud nii Eesti kui väliriikide krediidiandjaid ja nende kliente edukalt vaidlustes, mis tulenevad nii erinevatest krediidi -ja tagatislepingutest kui ka muudest finantsinstrumentidest. Lisaks vaidlustööle juhib Katri TRINITI pangandus- ja finantstöögruppi.

Triin Luksepp on maamajanduse konsulent, haridus EMÜ maamajandusliku ettevõtlus ja finantsjuhtimine. Lisaks läbinud erinevaid ettevõtte juhtimise ja finantsalaseid täiendkoolitusi. Tegelenud tootjate põllumajandusliku finantsalase nõustamisega 2007.aastast. Osalenud erinevatel põllumajandusalastel koolitustel lektorina. Igapäevaselt tegeleb investeeringu – ja laenuprojektide nõustamise ja elluviimisega ning põllumajandustootjatele raamatupidamisteenuse osutamisega ja laenuprojektide nõustamisega ning suhtluses finantsasutustega.

Ettekanne 1

Ettekanne 2

 

Infopäev on osavõtjatele tasuta.

Korraldaja Maaelu Edendamise Sihtasutus

Infopäev toimub MAK 2014-2020 “Teadmussiirde ja teavituse toetuse maakondliku ulatusega tegevuste” meetme raames, tegevust toetab Euroopa Liit

MAK_logo