Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

KEVILI põllupäev – Kaasaegsed lahendused väetamisel ja taimekaitses taimekasvatuses. Paremad süsiniku sidumise võimalused.

4. juuni 09:30 - 16:00

Tasuta

MTÜ KEVILI koolitused korraldab 4. juunil põllupäeva – Kaasaegsed lahendused väetamisel ja taimekaitses taimekasvatuses. Paremad süsiniku sidumise võimalused. 

logo-kevili-350

Päevakava:

09.30 – 10.00 Kogunemine KEVILI Rõngu terminalis (Lossimäe küla, Elva vald, Tartumaa 61009)

10.00 – 14.30 Põldkatsete külastus

14.30 – 15.20 Lõuna

15.20 – 16.00 Rõngu terminali külastus

Käsitletavad teemad:

  • Talinisu sortide võrdluskatse – sordiomased erinevused, talvekindlus. Kuidas mida arvestada juba sügisel külvide juures. Sortide erinev haigus- ja seisukindlus, mida arvestada vajaduspõhise taimekaitse juures. Kas on ka keemilistele puhistele alternatiive seemnetöötluse juures?
  • Talinisude väetamine – erinevad lämmastiku normid kevadel. Täppisväetamise lahendused ja praktilised kogemused nende kasutamisel. Leheanalüüs, N-tester, N-sensor, satelliitidelt saadav info jne.  Kuidas kasutada efektiivselt vedelsõnnikut talikultuuride väetamisel sügisel ja millised lahendused on selleks ka kevadel talinisu orasesse.
  • Talirukki erinevad külvinormid ning milliseid agrotehnilisi võtteid kasutada rukki tungaltera vähendamiseks.
  • Vahekultuurid – sobilikud külviajad ja liigid. Kuidas külvata sügisel rajatud vahekultuuri põldu kevadel suviviljasid. Kas saab seda teha ka mulda harimata? Vaatame seda herne näitel.
  • Kaasaegsed abimehed taimekaitsel  – labori analüüsid, ilmajaamad.

Koolitusel osalemiseks on vajalik registreerimine hiljemalt 31. maiks aadressil kevili@kevili.ee või telefonil +372 5595 5755

Osalemine arvestatuse keskkonnasõbraliku majandamise (KSM) toetuse õppeks

 

MAK_logo