Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Kliimamuutused meie metsades

26. okt. 2021 10:00 - 13:15

Kliimamuutused meie metsades

26.10.2021

Äripäeva veebiseminar

 

 

Kliimamuutus on tegur, millega peab metsanduses arvestama. Muutuv kliima vähendab meie metsade vastupanuvõimet tormidele, kahjuritele ja põudadele. Ühtlasi on nende tegurite esinemise tõenäosus kasvutrendis.

Veebiseminari eesmärk on tutvustada metsaomanikele potentsiaalseid riskitegureid ja võimalusi kahjude leevendamiseks.

Veebiseminaril räägitakse järgmistel teemadel:

  • kliimamuutuste põhjused;
  • kliimamuutuste mõjud metsadele;
  • kliimamuutused ja Eesti metsad;
  • millised metsad on vastupidavamad kliima-muutustele?;
  • soovitused metsamajandajatele – milliseid puistuid kasvatada?;
  • soovitused metsamajandajatele – kuidas muuta metsad vastupidavamaks tormidele?.

Veebiseminari viivad läbi väga hinnatud esinejad Annela Anger-Kraavi ja Tiit Maaten.

 

Veebiseminar on TASUTA. Täpsem informatsioon veebiseminar kohta on leitav siit: https://pood.aripaev.ee/veebiseminar-kliimamuutused-meie-metsades.

 

Metsanduse teemal korraldatud tegevuses osalemise toetamine on riigiabi komisjoni määruse (EL) nr 702/2014 Euroopa Liidu toimimise lepingu artiklite 107 ja 108 kohaldamise kohta, millega teatavat liiki abi põllumajandus- ja metsandussektoris ja maapiirkondades tunnistatakse siseturuga kokkusobivaks (ELT L 193, 01.07.2014, lk 1–75), artikli 38 tähenduses.

Abil loetakse olevat ergutav mõju, kui abisaaja on asjaomasele liikmesriigile esitanud kirjaliku abitaotluse enne projekti või tegevusega seotud töö alustamist.

Taotluse veebiseminaril osalemissooviga saab täita (registreerimisvormSIIN. Kui millegipärast registreerimine ei õnnestu, siis palun saatke kiri liina.aru@aripaev.ee.

 

 

Veebiseminar toimub 26. oktoobril kell 10.00-13.15 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas.  Enne veebiseminari saadetakse registreerunud kasutajatele infomeil lingiga, mille kaudu pääseb enne seminari algust veebiseminari keskkonda.

Seminari on võimalik jälgida oma arvutist töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas ning selle jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe. Veebiseminari kestel on Teil võimalik esitada ka lektorile küsimusi, mille saate kirjutada vestluse kasti.

Lisainfot veebiseminari kohta saab küsida kirjutades liina.aru@aripaev.ee.

 

Veebiseminar toimub MAK 2014-2020 “Teadmussiirde ja teavituse toetuse (meede 1) üleriigilise ulatusega tegevuste” meetme raames, tegevust toetab Euroopa Liit. Toetus – infopäeval osaleja kohta 62,00 eurot.

MAK_logo