Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Lihaveisekavatajate õpiring Saaremaal

4. apr. 2023 10:00 - 15:00

Tasuta

Saarte Nõuandekeskus korraldab lihaveisekasvatajate õpiringi, mis koguneb esimest korda 4. aprillil Sakla seltsimajas.

Õpiring kohtub neli korda ja osalejatelt oodatakse igast õpiringist osavõttu, mille kogunemised lepitakse kokku esimese kohtumise ajal.

Oodatud on Saaremaal tegutsevad lihaveisekasvatajad, kelle loomad on jõudluskontrollis ja on nõus tegema söödaproove oma ettevõttes.

Õpiringis vahendatakse oma kogemusi, kuulatakse ka spetsialistide soovitusi, esinejaid kutsutakse vastavalt plaanitu teemale. Kui on võetud söödaproovid, siis saab vastavalt sellele analüüsida ka, kas erinevate söötade korral on loomad kasvanud paremini või halvemini. Selle põhjal saavad osalejaid ka otsustada edasise tegevuse ja kas nad vajavad oma ettevõttes ka individuaalset nõustamist (rohumaade rajamine, söödaratsioonid, turustamine jms).

Õpiringi juhatavad konsulendid Jekaterina Näälik ja Lea Toompuu. Aruteludesse kaastatakse rohumaade asjatundja, jõudluskontrolli ning kokkuostuga tegelevate ettevõtete esindajad

Esimene kohtumine Sakla Seltsimajas algab kell 10.

Päevakavas on osalevate ettevõtete senise tegevuse ja hetketaseme tutvustus. Kellel on tehtud söödaproovid, kaalumised, senised tulemused, rohumaade uuendused, mullaproovid. Arutatakse ka lihaveisekasvatusele kehtestatud nõudeid, neist tulenevaid  probleeme, arutelu ja lahendused nende täitmisel. Uue perioodi toetuste tingimuste tutvustus. Kadri Kask tutvustab pärandniitude hooldamise toetust. Arutelu pärandniitude hooldamisest.

 

Grupp on komplekteeritud.

Korraldaja Saarte Nõuandekeskus.

Kontaktisik Jekaterina Näälik
56699168
kati.naalik05@gmail.com

Õpiring toimub MAK 2014–2020 „Teadmussiirde programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ horisontaalse valdkonna raames ning seda toetab Euroopa Liit.

MAK_logo