Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Liidrite kool: naisjuhid

15. nov. 2023 10:00 - 16. nov. 2023 13:00

Tasuta

„LIIDRITE KOOL: põllu- ja metsandussektori naisjuhid”

Eesti maapiirkonnad vajavad naisliidreid!

Toimumise aeg:

  • 15. november 2023 – ESTONIA SPA Konverentsikeskus, PÄRNU
  • 16. november 2023 – ESTONIA SPA Konverentsikeskus, PÄRNU

Koolituse kirjeldus: Koolitus mõeldud spetsiaalselt naistele, kes soovivad oma juhtimisoskusi täiustada, ettevõtluses läbi lüüa või lihtsalt paremini mõista väljakutseid ja võimalusi, mis on seotud naiste rolliga põllu- ja metsandussektori äri- ja juhtimismaailmas.

Koolituse peamine eesmärk on pakkuda põllumajandus- ja metsandussektori naisjuhtidele, nii tulevastele kui ka juba ametis olevatele, tuge ja teadmisi juhirolli sügavamaks mõistmiseks ja tõhusamaks täitmiseks, lähtudes valdkonna eripäradest ja naisjuhtide vajadustest. Koolituse oluliseks sihiks on samuti koolitada ja ette valmistada järelkasvu, eriti noori naisi, kes soovivad panustada aktiivselt kodanikuühiskonna arengusse ja seista põllumajandus- ning metsandusettevõtete huvide eest, samuti edendada koostööd ja võrgustike loomist antud sektoris.

Grupp on täitunud, soovi puhul võta ühendust kerli@taluliit.ee

Koolitus toimub „Teadmussiirde programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ raames ning seda toetab Euroopa Liit.

METK kinnitatud õppekava Liidrite kool – naisjuhid

Liidrite kool. Naisjuhid

KOOLITUSPÄEV I, 15. november 2023

Naisjuhtide juhtimiskogemuste vahetus – Kaja Piirfeldt ja Kerli Ats

Selles praktilises koolituses jagame ühiselt naisjuhtide kogemusi ja väljakutseid, pakkudes samal ajal platvormi, kus saab ülevaate teiste naisettevõtjate edulugudest, õppetundidest ja praktilistest nõuannetest. Me käsitleme erinevaid teemasid, alates juhtimisoskuste arendamisest ja meeskonna juhtimisest kuni töö- ja pereelu tasakaaluni, läbirääkimiste pidamise kunsti ning enesekindluse ja nähtavuse suurendamine.

 Osalejad saavad võimaluse õppida teistelt naisjuhtidele, jagada oma kogemusi ja saada tagasisidet lahenduste ja strateegiate osas, mis on aidanud teistel edukalt juhtida. Me usume, et jagatud kogemus on võimas õppimisvahend, ja soovime luua keskkonna, kus kõik naisjuhid tunneksid end julgustatuna jagama, õppima ja kasvama koos.

KOOLITUSPÄEV II, 16. november 2023

Naised ettevõtluses – Ester Eomois

Koolitusel räägime praktilisi näiteid, miks on naiste hulgas juhte ja ettevõtjaid vähem kui meeste hulgas? Mida saame teha teisiti, et olukorda muuta? Mis hoiab naisi tagasi ja mis annab tuule tiibadesse, et  juhtida ettevõtet, samas leida ka tööst vaba aega perele ja iseendale? Kuidas erilised naised juhivad? Häid näiteid ja inspiratsiooni.

Ester Eomois on rahvusvahelise kogemusega koolitaja ja meeskondade arengupartner. Ta õpetab EBSis.  Viimastel aastatel on lisandunud uute teemadena ka „tuleviku töö“ ja „strateegiline eestvedamine kõrge tulemuslikkusega meeskondades“. Ester on võtnud oma südameasjaks toetada naisi juhiks kasvamisel ja ettevõtlus teekonnal  Ester oli viimased viis aastat Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni president, mil pea kahekordistus organisatsiooni liikmeskond, loodi 2 uut piirkondlikku klubi ja alustati ühiskondliku mõjuga projektidega – roheettevõtluse ja ukraina naiste ettevõtlikkuse toetamisel. Ester uurib oma doktoritöö raames naisuhtide karjäärivalikud ning edutegureid. Estrit iseloomustab unikaalne kombinatsioon tugevast akadeemilisest taustast ning oskusest seda hästi edasi anda koos pikaaegse mitmekülgse töökogemusega alates tippjuhi positsioonist rahvusvahelises korporatsioonis kuni Start-UP ettevõtteni. Lisaks tööle ülikoolis on Ester arengupartneriks organisatsioonidele meeskondade arendamisel ja juhtide koolitamisel. Ester on pikaajalise praktilise kogemusega tippjuht. Aastatel 2000–2011 töötas ta juhatuse liikmena rahvusvahelises ravimikontsernis Tamro Eesti. Ester on olnud edukate ettevõtete loomise üks võtmeisikuid: aastatel 2011–2013 Südameapteegi keti loomisel ja 2020–2022 globaalse telemeditsiiniplatvormi Viveo Health partnersuhete juhina. Inspireeriv esinemisstiil ja sisukad teemade käsitlused on viinud Estri ka mitmete maailma tipptasemel ülikoolide ja suveülikoolide  läbiviijaks Euroopas.

MAK_logo