Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Loeng – Maaelu areng globaliseeruvas maapiirkonnas

11. mai 2016

Kutsume Teid 11. mail 2016 a. algusega kell 13.00 Maaeluministeeriumi Suures saalis (Lai tn 39//Lai tn 41, Tallinn) toimuvale loengule pealkirjaga
„Maaelu areng globaliseeruvas maapiirkonnas".

Loeng toimub sarja „Teadlase vaade kogukonna juhitud arengule“ raames ning on arvult neljas.  Käsitlusele tulevad globaliseerumisest tulenevad väljakutsed ja võimalused maaelu arenguks ning arutletakse, kuidas LEADERi taolised algatused saavad üha enam globaliseeruvamas maapiirkonnas aidata kogukondi oma tuleviku kujundamisel. Lisaks tutvustatakse DERREGi  (Euroopa maapiirkondade arendamine globaliseerumise ajastul) projekti käigus välja töötatud mudelit, mis aitab hinnata globaliseerumise mõju konkreetsetele maakogukondadele ning nende reaktsiooni (vaata lisainfot lehelt DERREG).

Päeva lektoriks on professor Michael Woods, kes on rahvusvaheliselt tuntud maaelu arengu uurija ning inimgeograafia ja sotsiaalteaduste professor Aberystwyth'i ülikoolis Walesis. Lisaks on ta maaelu uuringuid kajastava juhtiva teadusajakirja "Journal of Rural Studies" toimetaja ja mitmete raamatute autor, nagu: "Rural Geography" (Sage, 2005), "Contesting Rurality" (Ashgate, 2005), ja "Rural" (Routledge, 2010). Loeng on inglise keeles, sünkroontõlkega eesti keelde ning osalejatele tasuta.

Loeng toimub Maaeluministeeriumi ja Maamajanduse Infokeskuse koostööna.

Lisainformatsiooni saamiseks, loenguga seotud publikatsioonidega tutvumiseks ning loengule registreerimiseks palume külastada Maamajanduse infokeskuse kodulehte http://maainfo.ee/index.php?id=3940&page=3394&.

PS! Kohtade arv on piiratud, seepärast palume kindlasti eelregistreerida!
Loengu korraldamist toetatakse Eesti maaelu arengukava 2014-2020 tehnilise abi vahenditest

Päevakava:
12.30                   Kogunemine Maaeluministeeriumi suures saalis ja tervituskohv
13.00 – 13.05       Sissejuhatus
13.05 – 14.45       Professor Michael Woods
14.45 – 16.00       Küsimused-vastused
16.00                    Kokkuvõte

Päeva modereerib Ave Bremse Maamajanduse Infokeskusest.

Tervitades,
Kohaliku algatuse ja elukeskkonna büroo
Maaeluministeerium

MAK_logo