Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Maaettevõtluse õppereis Rootsi

8. nov. 2023 - 10. nov. 2023

Tasuta

Maaelu Teadmuskeskus korraldab 8.-10. novembril õppreisi Rootsi.

Õppereisil tutvustatakse Rootsi ettevõtjate praktikaid. Eesmärk on näidata maapiirkonna ettevõtjatele võimalusi, mis on edu toonud teistes sarnase äri- ja kultuuriruumiga riikides maapiirkondades tegutsevatele ettevõtjatele.

Sihtrühmaks on kasvupotentsiaaliga töökohti loovad väikeettevõtjad maapiirkonnas, eelkõige Kagu-Eestis ja Ida-Virumaal.

 

Õppereisi käigus on planeeritud külastada Leader Sörmlandskusteni Nyköpingu ümbruskonnas tegutsevaid ettevõtjaid. Eesti ettevõtjaid võtavad vastu Jacqueline Hellsten (Leader Sörmlandskusteni ärijuht, Rosenhaska mõisakompleksi eestvedaja) ja giid Cornelia Eriksson (Vistancia Conferences).

  • Loodusturism Nynäs – Mõned väikeettevõtjad on koostöös erinevate osalejatega loonud mitmepäevase matkapaketi koos ööbimisega Sörmlandi erinevates unikaalsetes keskkondades. Nynäsi lossis koguneme lõunale ja projekti tutvustamisele.
  • Pumpstationen Art and Craft Café – Külastame oma giidi esindussaali. Saame teada rohkem erinevate keraamika tehnikate kohta töökojas (raku, salt fire, blueclay).
  • Rosenhanska Magasinet B&B – Mõisakompleks, mille tavapäraste tööde kõrval on kujunenud peokorralduse kõrvaläri.
  • Högtorps gård – Högtorpi talus valmistatakse erinevaid tooteid metsasaadustest, mis annavad edasi ja täiustavad põhjamaiseid maitseid.
  • Hempster of Sweden – Värske ja maheda kanepijookide valmistaja. Ettevõtte fookuses on tehnoloogia ja protsesside arendamine.
  • Jürss mejeri – Erinevate juustu valmistamise meierei.
  • ReTuna – Maailma esimene taaskasutuskeskus. Vanadele asjadele antakse uus elu läbi ümbertöötlemise.
  • Wäsby magasin – Wäsbyholmi talus on renoveeritud vana ait, kus on mitu sisekujunduspoodi, kohvik ja restoran.
  • Älebygård – Mitme ettevõtte koostööl valminud ärimaja, kus asub talupood, lihapood, toitlustusruum, majutus ja peoruum.

*korraldajal on õigus teha muudatusi õppereisi kavas

 

Õppereisi oodatav tulemus on, et osalevad ettevõtjad rakendavad saadud teadmisi ja kogemusi ning tõstavad sellega oma konkurentsivõimet, kasvatavad käivet ja loovad uusi töökohti. ÜPP üheks eesmärgiks on hoida alal maapiirkondade majandust läbi ettevõtluse arendamise ja mitmekesistamise maapiirkonnas. Ettevõtete konkurentsivõime seisukohast on oluline viia end kurssi parimate praktikatega tootlikkuse, turundamise ja tootearenduse tõhustamisel. Eelkõige on oluline saada kogemusi ja kontakte kaasaegsete tehnoloogiate, materjalide ja meetodite juurutamiseks oma ettevõttes.

 

Õppereis toimub inglise keeles.

 

Õppereis on tasuta, kuid selle eest arvestatakse vähese tähtsusega abi (VTA) kuni 1500 € ühe osaleja kohta. Vähese tähtsusega abi kohta loe lähemalt SIIT.

 

Õppereis viiakse läbi „Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ raames.

Lisainfo: Anna Marie Reimann (annamarie.reimann@metk.agri.ee, +372 58026888)

 

MAK_logo