Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Marjad koduaias – kuidas suurendada saagikust

25. märts 18:00 - 20:00

15€

Marjad koduaias – kuidas suurendada saagikust?

Koolitaja: Liina Arus
Toimumiskoht: Arensburg Boutique Hotel & Spa seminariruum (Lossi 15) ja veebis Zoomi keskkond
Toimumisaeg: 25.03.2024
Kellaaeg: 18.00-20.00
Osalustasu: 15€   Soovid osaleda?Registreeri siin!

Sel korral on aiajuttudes teemaks marjad ja nende erinevad sordid, mis võiksid ühes koduaias olemas olla.

Käsitlemisele tulevad nii tavalisemad marjakultuurid (sõstrad, vaarikad, karusmarjad), aga ka mõningad huvitavad liigid (kuslapuu, toompihlakas, ebaküdoonia, pampel jpt).

Jagame praktilisi näpunäiteid: 

  • milliseid sorte valida (nii vanemad kui uued),
  • kuidas taimi istutada ja millele tähelepanu pöörata,
  • kuidas hooldada ja väetada,
  • mida teha kui avastad kahjustajaid.

NB! Osaledes nii teoreetilisel koolitusel kui 24. märtsil toimuval praktilise hoolduslõikuse töötoas, kehtib soodushind!

Koolitaja: Liina Arus

Liina Arus on õppinud Eesti Maaülikoolis aianduse erialal. Aastatel 1999-2023 töötas ta Polli Aiandusuuringute keskuses, kus tegeles peamiselt marjakultuuride ja nendega seotud küsimuste ja teemadega. Suurimaks kireks on olnud alati vaarikas ja tema kasvatamine. Viimastel aastatel on ta olnud rohkem seotud vähemlevinud marjakultuuridega – kuslapuu, toompihlakas, karusmari, aroonia, ebaküdoonia, must leeder ja lodjapuu.

Samuti on Liina kirjutanud marjakasvatusteemalisi artikleid ja on mitmete raamatute autor (Maalehe “Vaarikaraamat”, “Väike kuslapuuraamat”, “Väike toompihlakaraamat”, “Väike tikriraamat”, “Väike arooniaraamat”, “Väike leedriraamat”, “Väike ebaküdooniaraamat”, “Väike lodjapuuraamat”). Tänasel päeval on ta ettevõtja ja marjakasvatustalu perenaine (Heamari OÜ, Facebookis Mulgimaa Marid).

Koht:

Koolitus toimub nii Arensburg Boutique Hotel & Spa seminariruumis kohapeal kui veebi vahendusel Zoomi keskkonnas. Seega on võimalik valida, kuidas osaleda soovite – palun lisage kohaeelistus registreerides. Koolituse hind on 15 eurot.

Lisaks on soovijatel võimalik valida järelvaatamise võimalus. Sel juhul saadame pärast koolituse toimumist teile salvestuse, mida saate 2 nädala jooksul järelvaadata. Koolituse hind koos salvestusega on 20 eurot.

Veebis osalejatele saadetakse enne koolituse toimumist veebilink, millega saab koolitusega liituda. Osalemiseks on vaja stabiilset internetiühendust, kõlareid või kõrvaklappe ning soovi korral kaamerat ja mikrofoni.

Väljastatav dokument

Koolituse läbimisel väljastatakse soovi korral Kuressaare Rahvaülikooli tõend.

Kontakt:  Krista Hallik, rahvaylikool@ktg.edu.ee, +372 526 9690