Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

PRIA elektroonse põlluraamatu kasutamine

18. juuli 10:30 - 12:00

Tasuta

18. juulil kell 10.30–12.00 toimub Zoomi keskkonnas veebiseminar „PRIA elektroonse põlluraamatu kasutamine“

e-PRIA põldude haldamise teenusesse lisandus kevadel funktsionaalsus, mis võimaldab põlluharijatel elektroonset põlluraamatut (e-põlluraamatut) pidada ka PRIA teenuses. Tule vaata veebiseminaril, milliseid võimalusi elektroonne põlluraamat pakub ning kuidas seda kasutada. Seminaril saab esitada ka küsimusi ning jagada tagasisidet.

Lisaks, 15. juulist tuleb keskkonnasõbraliku majandamise toetuse (KSM) taotlejatel hakata oma põlluraamatut pidama mõnes e-teenuses. Seminaril selgitavad PRIA spetsialistid, mida see määruse nõue tähendab ning kuidas toimida.

Veebiseminar „PRIA elektroonse põlluraamatu kasutamine“ toimub 18. juulil kell 10.30–12.00 Zoomi keskkonnas. Seminarile ei ole vaja eelnevalt registreerida ning kohtumine salvestatakse.

Zoomi link: https://us06web.zoom.us/j/88191723070

Meeting ID: 881 9172 3070

Seminariga liitumisel suunatakse külaline esmalt n-ö ootesaali.

 

Põldude haldamise teenuse ja e-põlluraamatu kohta leiab rohkem infot PRIA kodulehelt. Teenuste kasutamise abiinfo on kättesaadav e-PRIAs samm-sammult toiminguid tehes ning teenuse kasutusjuhendi leiab ka PRIA kodulehelt. Põldude haldamise teenuse ja e-põlluraamatu osas saab abi küsida, helistades PRIA põldude registri infotelefonil 737 7660 või kirjutades maa@pria.ee.

 

Tuletame meelde, et keskkonnasõbraliku majandamise toetuse (KSM) taotlejad peavad 15. juulist pidama põlluraamatut elektroonselt. Selleks on taotlejal võimalik kasutada kas PRIA pakutavat e-teenust või mõnda eratarkvara. Taotlejad, kes juba kasutavad eratarkvara poolt pakutavat teenust, võivad oma põlluraamatu pidamist seal jätkata.

Elektroonsesse põlluraamatusse tuleb KSM toetuse taotlejal kanda andmed majapidamise kõikide põldude ja pärandniidu alade ning nendel tehtud põllumajanduslike tegevuste kohta, sealhulgas nende põldude ja pärandniidu alade kohta, millele KSM toetust ei taotleta. E-põlluraamatusse ei tule andmeid kanda tagasiulatuvalt, st enne 15. juulit tehtud põllumajanduslike tegevuste kohta. Seda võib teha, kuid see ei ole kohustuslik. KSM toetuse elektroonse põlluraamatu nõude täitmiseks piisab, kui e-teenusesse sisestatakse andmed alates 15. juulist. Rohkem infot KSM toetuse elektroonse põlluraamatu pidamise nõude kohta saab ökokavade juhendmaterjalist „Abiks taotlejale“, mille leiab PRIA kodulehelt.

PRIA poolt pakutav elektroonse põlluraamatu teenus

Veeseadusest tulenevat põlluraamatut on aprillist võimalik pidada e-PRIA põldude haldamise teenuses. Teenus on tasuta ja aasta läbi avatud ning seda saavad kasutada kõik põllumajandustootjad. Teenuse kasutamiseks ei pea olema toetuse taotleja.

28. juuni seisuga on 507 kliendi poolt e-põlluraamatusse kantud juba 17 009 tegevust 4726 põllul. Kasutajate hulk suureneb iga päevaga.

PRIA e-põlluraamatut tutvustava video leiab YouTube’st.