Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Seemnesektori veebiseminar – mida tuleb teada sertifitseerimisest? Kaks aastat uuenenud seemneseadusandlusega

3. märts 2021

Seminaril tutvustatakse sertifitseeritud seemne tootmise seadusandlust ja viimaste aastate muudatusi, seemneturu korraldust ja toimimispõhimõtteid. Veebiülekannet jälgima on oodatud kõik põllumajandustootjad, seemnekasvatajad ja seemnekasvatuse huvilised.

Seminari eesmärgiks on tutvustada tavatootjatele  võimalusi ja eelduseid alustada sertifitseeritud seemnete kasvatusega ning kogenud seemnekasvatajatega arutada, mida ja kuidas tõhusamalt teha.

Esinevad seemnetootjate, sordiomanike,  Maaeluministeeriumi, Põllumajandus- ja Toiduameti ning Põllumajandusuuringute Keskuse esindajad.

PÄEVAKAVA

10:00 – 10:15 Tervitussõnad ja sissejuhatus – Karen Uudeberg, MTÜ Eesti Seemneliit

10:15 – 11:15 Ülevaade seemneseadusandlusest ja muudatustest 2019-2021 (Erika Lõhmuste, Maaeluministeerium)

11:15 – 12:15 Muudatuste rakendamine seemnete sertifitseerimisel – Piia Puusepp, PTA

12:30 – 13:00 Seemneproovide võtmisest ja analüüsist – Kristina Soon, PMK

13:00 – 13:30 Sordiesindaja vaade seemnetootmisele Eestis. Koostöö seemnekasvatajatega. Uute sortide tulek – Tanel Käbin (Baltic Agro Estonia AS)

13:30 – 14:00 Seemnekasvataja kogemus ja ettepanekud – Marge Ajaots (Rannu Seeme OÜ)

14:00 – 14:30 Diskussioon ja päeva kokkuvõte (modereerib Pille Ardel, ETKI)

Osalemiseks vajalik registreerumine google vormi kaudu  VÕI saatke enda nimi ja telefoninumber seemneliit@seemneliit.ee. Seminari jälgimiseks vajalik link saadetakse registreerunutele enne üritust.

Infopäev on mõeldud sertifitseeritud seemne kasvatajatele ja valdkonna huvilistele.  Üritus viiakse läbi veebikeskkonnas ning PRIA Teadmussiirde toetuse abil. Osalemine on tasuta!

 

MAK_logo