Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Taimekasvatus vähendatud pestitsiidide ja väetistega, ilma saaki ja kvaliteeti kahjustamata

13. okt. 2021 09:00 - 14. okt. 2021 13:30

12€ – 24€

13. – 14. oktoobril 2021 kell 8:50 – 13:30 toimub AAB (Association of Applied Biologists) korraldatud veebiüritus “Pestitsiidide ja vätiste vähendandamine taimekasvatuses, ilma saaki ja kvaliteeti kahjustamata”.

Seadusemuudatuste tõttu seisab Ühendkuningriigi toiduainetööstus silmitsi tõsiste ohtudega seoses tootlikkuse ja põllukultuuride ohutusega, sest keelatakse oluliste taimekaitsevahendite kasutamine. Lisaks peavad põllumajandustootjad tootma väiksemaid sisendeid kasutades sama suurt saaki, et vähendada süsiniku jalajälge. Sellega aidatakse kaasa Ühendkuningriigi kohustusele vähendada aastaks 2035 heitkoguseid 78%.

Seminari raames uuritakse sellest olukorrast tulenevaid väljakutseid ja võimalusi. Keskendutakse olemasolevatele ja uutele pestitsiidide, biostimulantide ja põllukultuuride toitaineid suurendavate toodete tõhususe suurendamisele, alternatiivsete toodete kasutamisele, et asendada otseselt või kaudselt keelatud tooteid ning pööratakse tähelepanu varem väheväärtuslikuks peetud tehnikatele.

Osalema oodatakse kõiki põllumajandustootjaid, akadeemikuid ja tööstuse liikmeid, kes on huvitatud põllumajanduse tulevikust.

  • Vaata ürituse päevakava SIIT
  • Lisainfot ürituse kohta leiad SIIN